Rūpes par vecu kaķi

Kaķu barība

Jūs esat nodzīvojuši ar savu mīļoto kaķi plecu pie pleca daudzus gadus, atcerieties, cik tas bija jauks un draiska kaķēns, cik jauns un tīrīgs kaķītis. Taču vecums, tāpat kā cilvēkus, nevienu nežēlo un piemeklē pat mūsu mīļotos dzīvniekus. Ja jaunībā dzīvnieki neprasa īpašu uzmanību, tad vecumdienās viņiem ļoti nepieciešama Jūsu palīdzība.

Mājas kaķis vidēji var nodzīvot 18 gadus un pat vēl vairāk. Protams, mēdz būt, ka slimības vai traumas laupa dzīvību daudz agrāk. Ielas kaķa dzīves ilgums ir daudz īsāks – apmēram seši gadi. Taču arī šeit mēdz būt izņēmumi.

Vecuma pazīmes

Pirmais, kam jāpievērš uzmanību, tas ir Jūsu kaķa kustīgums. Neskatoties uz to, ka šiem dzīvniekiem reti tiek konstatēts artrīts un muguras sāpes, atšķirībā no suņiem, tāpēc viņi var samērā ilgu laiku saglabāt ierasto kustīgumu. Tikai, vienalga, kļūstot veciem, kaķiem patīk vairāk gulēt, viņi kustas lēnāk, vairs nelabprāt rotaļājas, mazāk lec.

Ar gadiem kaķis pakāpeniski zaudē redzi un dzirdi. Tiesa, to nevar uzreiz pamanīt. Taču tad, kad šīs izmaiņas jau kļūst pamanāmas, iekams paņemt rokās savu mīluli, jāpavicina roku kaķim pie purngala, bet tuvojoties tam, jāsauc savu mīluli vārdā.

Ar gadiem kaķiem, tāpat kā citiem dzīvniekiem un cilvēkiem, notiek neizbēgamas izmaiņas organismā. Var parādīties urīna nesaturēšana, caureja vai aizcietējumi. Dažreiz tas saistīts ar nieru slimībām vai diabētu, bet citos gadījumos to vienkārši izraisījis novecošanās process. Tomēr jebkurā gadījumā, lai uzstādītu pareizu diagnozi, jāparāda dzīvnieku veterinārārstam, kurš nozīmēs Jūsu mīlulim atbilstošu ārstēšanu. Aizcietējuma gadījumā viņš parasti iesaka pārtikas piedevas, tādas, kā, piemēram, vēdera izejas mīkstināšanai, kā arī iesaka iekļaut ēdienkartē lielāku daudzumu eļļas. Bet to var lietot tikai ar ārsta ieteikumu! Ņemiet vērā, ka daudzi populāri eļļas zīmoli laupīs Jūsu kaķa organismam svarīgu vitamīnu dabiskos krājumus.

Vēl kaķim var parādīties nepatīkams aromāts no mutes. Tādā gadījumā dzīvnieku jāparāda veterinārārstam. Šāda smaku var izraisīt smaganu iekaisums vai slims zobs, kuru jāizrauj, vai cita, daudz nopietnāka problēma. Neuztraucieties, ja nāksies izraut zobu, daudzi kaķi turpina ēst savu ierasto pārtiku un pat grauzt sauso barību pat tad, ja viņiem vispār nav zobu. Viņu spēcīgās smaganas tīri labi tiek ar to galā.

Ja Jūsu kaķis iet staigāt ārā uz ielas, tad ar gadiem viņam var rasties ādas slimības, tāpēc vienmēr uzmanīgi apskatiet viņu. Sekojiet tam, lai kaķim visu laiku būtu tīra spalva. Mēdz notikt tā, ka ielas kaķim parādās kūniņas, kuras ātri savairojas uz netīras ādas.

Kaķu barība

Sekojiet līdzi sava kaķa svaram. Ar gadiem liekais svars dzīvniekam apgrūtina elpošanu un nereti traucē staigāt. Ja parādās liekā svara tendence, tad jānozīmē savam mīlulim diētu. Mēdz būt tā, ka kaķis izskatās tievāks, jo sāk izspiesties muguras skriemeļi. Taču tas ir mānīgs iespaids un absolūti nenozīmē, ka Jūsu mīlulis ir pārlieku tievs. Ar gadiem kaķim nepieciešams mazāk barības. Taču tad, ja Jūsu mīlulim patīk labi paēst, dodiet viņam pārtiku ar pazeminātu tauku saturu.

Rūpes par kaķi

Kaķim jājūt rūpes. Katru dienu ķemmējiet viņu pat tad, ja Jūsu mīlulim ir īsa spalva. Apskatiet viņu uzmanīgi, izčamdiet ar pirkstiem, vai nav parādījušies pietūkumi. Centieties nodrošināt to, lai Jūsu kaķis visu laiku atrastos siltumā. Ja pie Jums ir auksti, tad varat uzvilkt savam mīlulim skaistu džemperīti vai apsegt ar segu.

Izrādiet pēc iespējas vairāk uzmanības savam vecajam kaķim. Jūsu mīlulim jāsaprot, ka Jūs joprojām viņu mīlat un viņš Jums ir vajadzīgs. Glaudiet viņu un sakiet maigus vārdus. Un tad viņa ilgāk nodzīvos un priecēs Jūs ar savu labo noskaņojumu!

Avots: www.petnews.lv