Suņu sterilizācija: kad nepieciešams ievietot mājdzīvnieku stacionārā

Uz pēcoperācijas rehabilitācijas laiku ārsti bieži rekomendē ievietot mīluli dienas stacionārā. Šajā gadījuma suns atradīsies veterināra uzraudzībā un uz suņa stāvokļa izmaiņām ārsts varēs operatīvi reaģēt. Var būt nepieciešama diagnostika (USG veikšana, asins un urīna analīzes) vai ārstnieciskie pasākumi.

Suņu kastrācija un sterilizācija: iespējamie sarežģījumi

Suņu kastrācija un sterilizācija – tā ir saimnieka atbildības izpausme un rūpes par savu mīluli. Ja saimnieks neplāno pavairot kucēnus, pats pareizākais variants – aizvest mājdzīvnieku uz veterināro klīniku, maksas operācijas veikšanai. Jebkura ķirurģiskā iejaukšanās tiek pavadīta ar risku par iespējamiem sarežģījumiem. Visbiežākie no tiem:

  • Vemšana (reakcija uz narkozi, svarīgi neatstāt suni vienu šajā periodā).
  • Ķermeņa temperatūras paaugstināšanās (iespējama pirmajās pēcoperācijas stundās).
  • Iekšējā asiņošana (nopietns sarežģījums, kurš prasa tūlītēju veterināra iejaukšanos).
  • Brūces inficēšanās (šuves pietūkums, strutu izdalīšanās, nepieciešama speciālista apskate un ārstēšanas nozīmēšana).

Dienas stacionārs – priekšrocības

Suņa atrašanās dienas stacionārā pēc kastrācijas vai sterilizācijas, ļaus mājdzīvniekam atgūties daudz ātrāk. Saimnieki var būt pārliecināti par veterināru profesionālismu un nepārdzīvot, ka jāatstāj dzīvnieks mājās viens.

Stacionārā mājdzīvnieka stāvokli pastāvīgi kontrolē: mēra temperatūru, spiedienu, seko elpas biežumam, apetītei. Vajadzības gadījumā mīlulim nomainīs autiņus, veiks pārsiešanu, pabaros. Visas bļodiņas, paklājiņi, trauki iziet obligātu sterilizēšanu un apstrādi.

Ja dzīvnieks atsakās no barības, tad barošanu nodrošina ar zondes palīdzību vai intravenozo preparātu izmantošanu. Lai dzīvnieku uzņemtu dienas stacionārā, nepieciešams iesniegt dokumentus par profilaktisko vakcinēšanu.

Mūsu veterinārā klīnika “Ami’s” nodrošinās pilnvērtīgu suņa aprūpi dienas stacionārā. Šeit ir viss nepieciešamais diagnostikai un terapijai, sarežģījumu gadījumos. Pēcoperācijas uzraudzība nepieciešama tam, lai pārliecinātos, ka suņa veselībai vairs nekas nedraud.