Šķiedrvielām bagāta kaķu barība. Kāds ir tās lietderīgums?

Veterinārā klīnika

Mājdzīvnieka ēdināšanas īpatnības

Šķiedrvielas – svarīgs pārtikā lietojams komponents gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Jūs droši vien ne reizi vien būsiet pamanījuši, ka šķiedrvielas ir svarīga un augstvērtīga uztura sastāvdaļa, kas ir pievienota daudzām kaķu barībām. Šķiedrvielas satur ogļhidrātus, sevišķi nešķīstošos ogļhidrātus. Šķiedrvielas neļauj fermentiem sagremoties tievajā zarnā.

Cilvēki šķiedrvielas iegūst no dažādiem avotiem, bet kaķis – pamatā no augu un graudu šķiedrainajiem apvalkiem. Kaķiem galvenais šķiedrvielu avots ir kukurūzas, rīsu, zemesriekstu, sojas, miežu, pupu, biešu un citu augu čaula. Šķiedrvielu nepieciešamība kaķu uzturā skaidrojama ar to labvēlīgo ietekmi uz dzīvnieku veselību.

Salīdzinoši nesen cilvēki ir uzzinājuši par šķiedrvielu noderīgumu kaķu organismam. Šķiedrvielām bagātināta kaķu barība, kuru jums pašlaik piedāvā iegādāties veterinārā klīnika “Ami's”, nodrošina taisnās zarnas un gremošanas procesu normālu funkcionēšanu. Šķiedrvielas fermentācija noslēdzas ar dzīvības procesiem svarīgu taukskābju veidošanos, kuri ar organismam labvēlīgu baktēriju palīdzību nonāk kuņģī. Taukskābes mazina kaitīgo baktēriju vairošanos organismā, kā rezultātā kaķa veselība tiek uzturēta maksimālā līmenī. Protams, ja vakcinācija pret trakumsērgu un veterinārās klīnikas apmeklēšana, ikdienas āra pastaigas jūsu mājas mīluļa dzīvē ir ierastas lietas. Bez tam, šķiedrvielām bagātā kaķu barība iedarbojas kā labs dabīgs stabilas veselības uzturētājs.

Šķiedrvielas – svarīga uztura sastāvdaļa

Veterinārās klīnikas “Ami's” speciālistu prakse liecina, ka kaķu saimnieki nereti saskaras ar tādu problēmu, kā mājdzīvnieku tuklums. Aptaukojušies kaķi nereti iekļūst dažādās nepatikšanās, kas var beigties ar fiziskām traumām un saslimšanām, saistītām ar dzīvnieka ķermeņa pārmērīgo svaru. Taukvielām nepiesātinātā un šķiedrvielām bagātā kaķu barība palīdz efektīvi cīnīties ar lieko svaru, jo rada ilgstoši noturīgu sāta sajūtu.

Gan cilvēki, gan kaķi sirgst ar cukura diabētu, kas tiek uzskatīta par dzīvībai bīstamu slimību.  Kaķu īpašniekiem vajadzētu zināt, ka cukura diabēta ārstēšana kaķiem – grūts un ilgstošs process. Un, protams, nekāda vakcinācija pret trakumsērgu šeit nelīdzēs. Pētījumi ir pierādījuši, ka šķiedrvielām bagāta kaķu barība palīdz kontrolēt diabētu kaķiem, uzturot vajadzīgo cukura un glikozes līmeni asinīs. Tieši tādēļ profilakses nolūkos kaķiem ieteicams regulāri lietot uzturā šķiedrvielām bagātu kaķu barību.

Kā jau iepriekš tika minēts, kaķi šķiedrvielas saņem pamatā no graudzālēm, tāpēc ir tik svarīgi šīs graudzāles pievienot mājās gatavotajam kaķu ēdienam. Kaķu barība, kas satur šķiedrvielas, ir iegādājama arī veikalos. Vienīgi nav ieteicams strauji nomainīt kaķa ierasto uzturu un pārorientēties vienīgi uz šķiedrvielām bagāto barību. Tas ir jādara pakāpeniski, bez steigas. Pretējā gadījumā kaķim var veidoties gremošanas traucējumi.