Simptomi, diagnostika un svešķermeņa izņemšana no suņa kuņģa

Simptomi, diagnostika un svešķermeņa izņemšana no suņa kuņģa

Pat visuzmanīgākie suņu saimnieki nespēj novērst svešķermeņu nokļūšanu mīluļa barības vadā. Veterinārā klīnika – tā ir vienīgā iespēja, ja dzīvnieks ir norijis svešķermeni mājās, pastaigā, spēlējoties, graužot lielus barības gabalus.

Daudzos gadījumos rentgens uzrāda suņa kuņģī sīkas rotaļlietas, lielu kaulu fragmentus, iepakojuma un apģērba gabalus.

Veterinārija ir nepieciešama, ja Jūs atklājāt sunim šādus simptomus:

  • Vemšanas lēkmes vai bieža vēlme vemt.
  • Asiņainu caureju.
  • Sāpes vēderā – suns ilgi sēž sakumpušā stāvoklī, palpācijas brīdī nervozē.
  • Apetītes zudums.
  • Acīmredzams sāpīgums defekācijas laikā vai tās neveiksmīgs mēģinājums.

Ja svešķermenis atrodas suņa barības vadā vairākas dienas bez jebkādas palīdzības, iestājas organisma atūdeņošanās, apātija, dzīvnieks nekustīgi guļ. Nevajag pagarināt mīluļa ciešanas – veterinārā klīnika Ami’s nodrošinās mūsdienīgu pirmās palīdzības līdzekļu arsenāla pielietošanu. Jūsu rīcībā – rentgens, ja būs nepieciešama tūlītēja ķirurģiskā iejaukšanās – dienas stacionārs.

Rentgens gadījumos, kad svešķermenis iekļuvis barības vadā

Atkarībā no svešķermeņa atrašanās vietas kuņģa-zarnu traktā, palielinās barības vada nosprostošanās risks.

Dzīvnieka nemierīga izturēšanās, kakla izstiepšana, siekalošanās, nekontrolējamas rīšanas kustības un vēdera piepampums – simptomi, kuri liecina par to, ka vetārsta palīdzība ir nepieciešama nekavējoties. Pārvietojoties, svešķermenis var pārplēst barības vada sieniņas, izraisot abscesu vai flegmonu.

Atrodoties kuņģī, rotaļlietas fragmentrs radīs sāpīgu gļotādas kairinājumu, dažreiz kuņģa plīsumu, kad saturs nonāk vēdera dobumā, ar strauju peritonīta attīstību.

Sīks priekšmets var atrasties kuņģī vairākus gadus, kas ir ļoti kaitīgi sunim. Dzīvnieks visvairāk reaģē uz svešķermeņa klātbūtni zarnu augšdaļā – parasti nekavējoties rodas zarnu aizsprostojums, ar vēdera uzpūšanos.

Veterinārā klīnika Ami’s: diagnostika un ārstēšana

Rentgens – vissaprātīgākais veids, kā pārliecināties par svešķermeņa iekļūšanu organismā. Tikai pēc izmeklējuma rezultātiem var uzsākt vai nu ķirurģisko, vai medikamentozo atbrīvošanos no svešķermeņa.

Dažos gadījumos svešķermeni izdodas izņemt caur mutes dobumu: diegi, mati var aizķerties aiz mēles saknes. Lai atbrīvotos no sīkiem priekšmetiem, varēs iztikt ar vemšanas preparātu izmantošanu.

Lielus priekšmetus, atkarībā no lokalizācijas, izņem ķirurģiskā ceļā, izmantojot vietējo vai vispārējo anestēziju.

Nepieciešamības gadījumā tiek izmantots – dienas stacionārs. Rehabilitācijas periodā, vetārsts nozīmēs intravenozo fizioloģiskā šķīduma ievadīšanu, lai novērstu atūdeņošanos, kā arī antibiotikas, pretsāpju līdzekļus. Pirmajās dienās pēc operācijas, sunim jānodrošina badošanās speciālista uzraudzībā.