Regulāri kastrētu kaķu izmeklējumi pie veterinārārsta

Vai ir nepieciešami regulāri kastrētu kaķu izmeklējumi pie veterinārārsta?

Pirms izlemjat kastrēt četrkājaino draugu, ir ne tikai jāņem vērā visi “plusi” un “mīnusi”, bet arī jāapmeklē veterinārā klīnika, lai saņemtu izsmeļošu konsultāciju par iespējamajām sekām.

Veterinārija pielieto plašu dažādu līdzekļu arsenālu, lai veiktu nesāpīgu procedūru un rehabilitācijas periodā palīdzētu dzīvnieka organismam. Taču, pat ja jauna kaķenīte vai kaķītis ir absolūti veseli, ar laiku, kastrācijas dēļ, mājdzīvniekam var attīstīties:

  • Uroģenitālās sistēmas traucējumi, kad smiltis uzkrājas nierēs.
  • Aptaukošanās.
  • Cistīts.

Pamanot šādus satraucošus simptomus: dzīvnieks kļūst gurdens, apātisks, caureja un vemšana kļūst bieža, dzīvniekam ņaudot parādās agresīvas vai vaidošas notis – nekavējoties jāapmeklē veterinārā klīnika. Veterinārārsti spēs apturēt patoloģiju un nepieļaut, lai slimība kļūst hroniska.

Kāpēc kastrētiem mīluļiem ir nepieciešamas regulāras veterinārārstu apskates

Pat uzmanīgam saimniekam ne vienmēr ir speciālas zināšanas mīluļu uzvedības traucējumu jomā. Izeja ir šāda – veterinārārsti veiks regulāras dzīvnieku apskates un mīluļa veselības stāvokļa monitoringu.

Noteikti ir jāapmeklē veterinārija, ja kastrēts dzīvnieks bieži elpo caur atvērtu muti, skaļi ņaud lietojot tualeti vai nokārtojas nepareizā vietā, bieži izmanto tualetes kasti vai pārmērīgi pielabinās saimniekam, pievēršot sev pastiprinātu uzmanību.

Pataustot mājdzīvnieka vēderu, var noteikt, ka tas ir kļuvis saspringts un ciets, bet palpācija rada dzīvniekam diskomfortu. Pat, ja šī simptoma nav, vizīte pie veterinārārsta ir nepieciešama, jo tikai urīna analīzes ļaus pārliecināties, vai nav nierakmeņu slimības.

Kastrētiem dzīvniekiem daļēji zaudējot interesi par aktīvām spēlēm, grūti izvairīties no aptaukošanās, jo ēdiens viņiem kļūst par galveno baudu. Veterinārās klīnikas speciālisti sastādīs uztura shēmu, samazinot zivju un treknās gaļas daudzumu, izslēdzot ekonom-klases barību. Iespējams, pārbaudot Jūsu mīluli, veterinārārsti izrakstīs zāles – antibiotikas, antiseptiķus.

Katra dzīvnieka organisms ir atšķirīgs, šī iemesla dēļ nevajadzētu ieklausīties citu dzīvnieku saimnieku ieteikumos. Veterinārā klīnika Ami’s, Jūs un Jūsu mājdzīvnieku uzņems pat brīvdienās, bet pati apskate dzīvniekam neradīs diskomfortu.