PVD kādā dzīvoklī Dzelzavas ielā izņem vairāk nekā 30 kaķus

Pārtikas un veterinārais dienests kādā dzīvoklī Rīgā, Dzelzavas ielā izņēmis 28 pieaugušus kaķus un četrus aptuveni nedēļu vecus kaķēnus, jo to saimniece nespēja par dzīvniekiem parūpēties, un dzīvnieku skaits dzīvoklī pārsniedza pieļaujamo.

Pirmo reizi PVD pārbaudi šajā dzīvoklī veica augusta sākumā, kad tika saņemta informācija no Rīgas pašvaldības policijas, kura, atsaucoties uz iedzīvotāju sūdzībām par netīrību un smakām, veica pārbaudi un konstatēja, ka vienā no Dzelzavas ielas nama dzīvokļiem ļoti pieticīgos apstākļos un lielā netīrībā mitinās sieviete ar vairāk nekā 20 kaķiem.

PVD konstatēja, ka, neraugoties uz trūcīgajiem dzīves apstākļiem un lielo netīrību, kaķu veselības stāvoklis ir apmierinošs – tiem ir nodrošināta barība un dzeramais ūdens, taču kaķu skaits dzīvoklī uz pusi pārsniedz pieļaujamo, tādēļ PVD uzdeva dzīvnieku saimniecei divu nedēļu laikā atrast risinājumu, kā samazināt dzīvnieku skaitu līdz pieļaujamajam. Piemēram, labprātīgi dzīvniekus nododot patversmei vai atrodot tiem jaunus saimniekus.

Jāpiebilst, saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto, uz vienu pieaugušu kaķi ir jābūt 5 kvadrātmetriem dzīvojamās telpas. Tas nozīmē, lai sieviete varētu turpināt turēt 20 kaķus, tai jādzīvo vismaz 100 kvadrātmetru lielā dzīvoklī.

Šodien, 21. augustā Dzelzavas ielas dzīvoklī notika atkārtota PVD pārbaude, lai pārliecinātos, vai konstatētie pārkāpumi ir novērsti. Ņemot vērā, ka dzīvnieku skaits dzīvoklī ne tikai nav samazinājies, bet ir pat pieaudzis, visi tur mītošie dzīvnieki administratīvā pārkāpuma lietas ietvaros tika izņemti un nogādāti dzīvnieku patversmē.

Avots: www.zm.gov.lv