Mutes dobuma kopšana suņiem: vetārstu rekomendācijas

Vetārsti

Balti, līdzeni un stipri zobi – viens no Jūsu mīluļa veselības pamatrādītājiem. Tai pat laikā vairāk nekā 70% mājas dzīvniekiem ir dažādas mutes dobuma patoloģijas. Kad Amis klīnikas vetārsti demonstrē saimniekiem viņu audzēkņu inficētās smaganas un slimās alveolas, tie ir izbrīnīti un šokēti. Kā lai nodrošina suņa mutes dobuma komplekso kopšanu un saglabā zobus un smaganas veselas?

Mazs kucēns – lielas problēmas

Suņa mutes dobuma kopšana jāsāk no bērnības. Jo ātrāk kucēns tiks pieradināts pie regulārām pārbaudēm, jo mierīgāk viņš izies šo procedūru. Parasti, pirmās problēmas sākas pēc piena zobu izkrišanas, 4-6 mēnešos. Savlaicīgi tos ir jāizrauj, kamēr ieaugušie dzerokļi nav deformējuši sakodienu.

Parasti, zobus izrauj izmantojot kopējo narkozi, taču, ja kāds kustās un tam ir īsas saknes, pieredzējuši vetārsti var izraut bez narkozes. Piena zobus izrauj pilnībā, kopā ar saknēm, pretējā gadījumā var sākties smaganu iekaisums vai citas problēmas.

Zobu tīrīšana mājas apstākļos

Tāpat, kā cilvēkiem, arī suņiem nepieciešama zobu tīrīšana un mutes dobuma higiēna. Visvienkāršākais veids notīrīt zobu aplikumu – ikdienā notīrīt zobu virsmu ar dzeramās sodas un ūdeņraža pārskābes šķīdumu. Tāpat var izmantot aptiekas līdzekļus: birstes un pastas, kuras domātas tieši suņiem. Tomēr pārspīlēt nevajag – labāk šo procedūru saskaņot ar vetārstu. Ik pa laikam pērciet savam mīlulim speciālus kauliņus no jēlas ādas, šis materiāls palīdz notīrīt zobu virsmu no aplikumiem. Ja mājdzīvnieka zobiem ir tendence pārklāties ar aplikumu, pievērsiet uzmanību speciālai dzīvnieku barībai, kura izstrādāta suņiem ar stomatoloģiskām problēmām.

Veselīga dzīvnieku barība – veseli zobi

Lai zobi būtu stipri un balti, nepieciešams nodrošināt sunim veselīgu un pareizu barību. Tas nozīmē, barībā nedrīkst būt našķi, saturoši cukuru un kartupeļu cieti. Sausā dzīvnieku barība jānomaina pret naturālu barību, ieskaitot graudaugus un dārzeņus. Suņiem, kuri pietiekamā daudzumā saņem fosforu, kalciju, B un C grupas vitamīnus, daudz retāks ir zobakmens un aplikuma veidošanās risks. Kompānijas Ami's vetārsti atgādina – šo mikroelementu galvenais avots ir alus raugs, dārzeņi ar zaļām lapām, rieksti, siers, mieži, auzas un kvieši.

Zobārsts Jūsu mīlulim

Profilaktiskie pasākumi novērš zobakmens veidošanos līdz minimumam, tomēr nevajadzētu aizmirst, daudzi mājdzīvnieki ir ģenētiski uzņēmīgi pret šo saslimšanu. Vetārsti rekomendē pārbaudīt mutes dobumu vismaz 1 reizi gadā jauniem suņiem un 2 reizes gadā – suņiem, kas ir vecāki par 5 gadiem. Šo procedūru var apvienot ar jebkuru klīnikas apmeklējumu, tāpat kā ar ikgadējo vakcināciju.