Veterināra konsultācijas. Sterilizācijas pozitīvās puses

Kastrēšana

Jūs iegādājāties vīriešu dzimtes kaķēnu? Tad Jums ir stingri jāizlemj, vai viņam ir vajadzīga kastrēšana, vai nē. Šajā ziņā Jums var padomu sniegt veterinārs, kura konsultācija ietvers visu informāciju par šo procedūru, apsverot visus “par” un “pret”. Bet Jūs izvēlieties paši, vai esat ar mieru piekrist operācijas veikšanai. Ja Jūs tomēr izšķiraties par to, ka kastrēšana ir jāveic, tad diennakts veterinārā klīnika «Ami's» būs gatava veikt šo operāciju profesionāli augstā līmenī, samazinot līdz minimumam riskus, saistītus ar Jūsu mīluļa veselības apdraudējumu.

Pastāv uzskats, ka kastrēts kaķis vairs nav tik dzīvespriecīgs, kā agrāk, un viņu mazāk interesē rotaļas salīdzinājumā ar nekastrētu kaķi. Tomēr pašlaik nav novērota izteikta dzīvnieku rotaļīguma atkarība no tā, vai ir veikta kastrēšana vai nē. Ir ļoti daudz tādu kaķu, kuriem nav veikta sterilizēšanas operācija, pie kam šie dzīvnieki atšķiras ar izteiktāku slinkumu salīdzinājumā ar sterilizētajiem kaķiem. Šeit ir jāpiebilst, ka rezultāts tātad ir pretējs. Dzimumtieksmes zuduma rezultātā pret pretējo dzimumu kaķis visu savu interesi un saskarsmes vajadzību pārorientē uz saimnieku, jo dzīvniekam nav vairs vajadzības radīt pēcnācējus. Attiecībā uz dzīvnieka raksturu, tad šai ziņā ir vērojamas izmaiņas, tiesa gan - uz labo pusi, jo kaķis kļūst līdzsvarotāks un nav tik agresīvs (ja šāda īpašība viņam bija raksturīga). Ja Jūs vēlaties savu mīluli apmācīt pakļauties kādām komandām, tad ir jāatceras, ka kastrēts dzīvnieks pozitīvu rakstura izmaiņu rezultātā ir apmācībām pakļāvīgāks.

Pastāv arī tāds uzskats, ka kastrēšana var kļūt par iemeslu urīnceļu sistēmas saslimšanu veicināšanai. Šāda teorija arī ir maldīga, un jebkurš veterinārs konsultācijās apliecinās, ka operācija nekādā mērā neietekmē dzīvnieka urīnceļu darbības pasliktināšanos. Runājot par dažādām saslimšanām, tad sterilizācija tieši pretēji – tā ļauj izvairīties no imūndeficīta vīrusa, leikēmijas un peritonīta. Šādas slimības Jūsu kaķis var iegūt dzimumsakaru ceļā vai kautiņu laikā ar citu kaķi, infekciju gūstot caur asinīm.

Pozitīvās puses

Izšķiroties, vai dzīvniekam ir vajadzīga operācija, ir jāņem vērā šādas tās pozitīvās puses:

  • kastrēšana novērš vēlēšanos turpināt dzimtu, t.i., kaķis vairāk pieķeras savam saimniekam;
  • kastrēšana mazina inficēšanās iespējas ar dažādām bīstamām slimībām;
  • kaķa raksturs kļūst līdzsvarotāks, nemazinoties viņa dzīvespriekam.

Vienīgi būtu jāatceras: pēc sterilizācijas dzīvniekam pazeminās vielmaiņas procesi, un nesekojot līdzi diētas ievērošanai uzturā, rodas aptaukošanās risks. Tāpēc uzturā ir ieteicamāk lietot speciālu, kalorijām mazāk bagātu ēdienu.

Ir radušies jautājumi? Diennakts veterinārā klīnika “Ami's” un mūsu speciālisti ir gatavi Jums palīdzēt. Vērsieties droši pie mums.