Kas jāzina pērkot kaķēnu

Mēs vēlamies, lai jūsu kaķēns nodzīvotu ilgu un laimīgu mūžu, un tāpēc jums ir jānodrošina viņam aizsardzība, mīlestība, barošana un veselības aprūpe ( regulāra potēšana un attārpošana). Daži padomi, kas jums var noderēt:

 • Kaķi var nodzīvot vairāk nekā 20 gadus. Jūs esat gatavi dzīvot tik ilgi kopā ar šo dzīvnieku? Tas būtu pirmais jautājums, kas Jums jāuzdod sev, pirms pērkat kaķīti.
 • Pērciet kaķēnu audzētavās, lai zinātu viņa dzīves vēsturi, izmantojiet iespēju redzēt viņa vecākus un vidi, kurā viņš ir dzimis un audzis.
 • Ja jūs neplānojat piedalīties izstādēs, nodarboties ar vaislošanu, tad jums ir nepieciešams PET klases kaķēns. Tie ir kaķēni, kas ir pilnīgi šķirnei atbilstoši, bet nav SHOW klasei pieskaitāmi. SHOW klases kaķēni īpaši bieži nepiedzimst, tie ir izcili, tāpēc izmantojami vaislošanā un izstāžu karjerā.
 • Pirms vediet kaķēnu uz jaunajām mājām, nopērciet kaķēna dzīvei nepieciešamās lietas: ēdiena trauku (ieteicams no metāla), tualeti (ieteicams uzreiz pirkt liela izmēra , jo kaķītis augs) un smiltiņas. Ienesot kaķēnu jaunajās mājās, nelaižiet to brīvsolī, bet uzreiz ielieciet tualetē, jo tas ir vis svarīgākais, kas viņam jāatpazīst jaunajā mājā. Ieteicams, jau iepriekš no audzētavas paņemt lietotas tualetes smiltis un iebert tās kaķa tualetē, jo šī smaka palīdzēs kaķēnam noorientēties un nenomaldīties jaunajās telpās.
 • Ir jāiegādājas pārnēsājamais konteiners braucienam uz jaunajām mājām, tas būs nepieciešams arī nākotnē vetārsta apmeklējumiem.
 • Pērkot kaķēnu, pievērsiet uzmanību viņa ausīm. Tām jābūt tīrām un bez sakasījumiem. Kaķēns nedrīkst pastāvīgi kasīties un kratīt galvu (tās var būt ausu ērču pazīmes). Acīm jābūt skaidrām un tīrām. Degunam – slapjam un aukstam, bez krevelēm un jēlumiem. Anālai atverei ir jābūt tīrai, bez caurejas pazīmēm. Kažociņam ir jābūt tīram un spīdīgam.
 • Ja jūs ņemiet mājā kaķēnu, kur jau dzīvo cits kaķis, lai neradītu stresu abiem dzīvniekiem, iesaku izmantot šādu tehnoloģiju: paņemiet drāniņu un paberzējiet to pa tā dzīvnieka ķermeni, kas jau dzīvo jūsu mājās un pēc tam ar šo pašu drāniņu parīvējiet kaķēnu. Atkārtojiet šo procedūru vairākas reizes. Kaķis nekad neuzbruks kaķēnam ar savu smaku.
 • Emocionālai un fiziskai kaķēna attīstībai ir nepieciešamas spēles. Nekad nespelējieties ar savu roku, jo kaķītis uztvers Jūsu roku kā mantu. Tāpēc, kosšanai un skrāpēšanai izmantojiet rotaļlietas, tad kaķēns zinās ka, Jūsu roka ir tikai glaudīšanai un paijāšanai.
 • Kopā ar citām kaķu gudrībām kaķu māmiņas iemāca kaķēniem asināt nadziņus. Nadziņu asināšanas ierīce ir ļoti nepieciešama kaķēna dzīvē, kas papildus pasargā Jūsu mēbeles no netīšas kaitēšanas.
 • Izejot ārā no mājām, neatstājiet kaķēnu ar lietām, kuras viņš var sabojāt, kā arī pats sevi satraumēt (diegu kamolus, stīgas, eglīšu vizuļus, indīgos augus, pogas, piespraudes, mazas, sīkas lietiņas, kuras viņš var norīt, atvērtu tualetes podu, kurā viņš var iekrist aiz ziņkārības un ārā vairs netikt un t.t.).
 • Kaķēniem un pieaugušiem kaķiem nav nepieciešams piens. Līdz 2-3 mēnešu vecumam, viņi pietiekami saņem to no mātes. Toties tīrs ūdens viņiem ir nepieciešams, uzraugiet, lai kaķēnam vienmēr ir tīrs ūdens.
 • Briti nav jāmazgā. Ja jūsu kaķis ir īpaši sasmērējies, mazgājiet viņu tikai ar kaķu šampūnu. Pēc mazgāšanās, nosusiniiet kaķi ar dvieli un ļaujiet viņam sevi izlaizīt. Izvairieties no caurvējiem!
 • Kaķēnu drīkst pirkt tikai vakcinētu! Audzētavās kaķēni pirmo reizi tiek vakcinēti 8 nedēļu vecumā, otro reizi tas jādara 12 nedēļās. Tikai tad kaķēns var doties uz jaunajām mājām.Turpmāk pieaugušu dzīvnieku vakcinē vienu reizi gadā.
 • Kastrēšana un sterilizācija. Ja jūs neplānojat nodarboties ar vaislošanu, mēs iesakām kastrēt kaķīti līdz gada vecumam. Jo, dzīvniekiem nav seksa, viņiem ir tikai dzimtas turpināšanas instinkti. Pēc kastrācijas, kaķim zūd šis instinkts (viņš nekliedz, neiezīmē teritoriju). Jums nebūs jācīnās ar dabas likumiem, atvieglināsiet vien sev un kaķim dzīvi.
 • Ne kastrētu kaķu riski:
  Dzīvnieks var izlēkt pa logu, izmukt pa durvīm uz ielas un tur iet bojā.
  Ja Jums ir kaķis kas iet ārā, cīnoties par dāmu ar kaķiem bez pajumtniekiem, var savainoties un inficēties ar dažādām slimībām.
  Ļoti bieži kaķi/kaķenes šādos brīžos atsakās no ēdiena, zaudē svaru, gadās, ka pastiprināti met spalvu.
  Kaķenes cieš fiziskas sāpes.
  Pēc kastrācijas/sterilizācijas kaķa dzīvē iestājas miers. Bieži vien tie atgriežas bērnībā, spēlējas kā kaķēni.
  Zaudē interesi par pretējo dzimumu.

Svarīģi!

Parūpējieties, lai vienmēr tuvumā būtu veterinārā klīnika tālruņa numurs. Laicīgi apziniet tos vetārstus, kuri gatavi sniegt palīdzību arī nakts laikā, jo kaķītis mēdz saslimt ne tikai darba laikā.

Avots: www.rigascats.com