Kāpēc suņi grozās pirms gulētiešanas?

Suņu ārstēšana

Jūs laikam esat redzējis, ka Jūsu mīlulis pirms aizmigšanas, grozās vienā vietā. Pēc speciālistu domām tas ir saistīts ar dzīvojušo savvaļas dabā senču ieradumiem. Tādā veidā viņi piespieda zāles un lapas pie zemes, lai izveidotu vietu gulēšanai, kaut ko līdzīgu ligzdai.

Ļoti sen savvaļas suņu senči gulēja zem atklātās debess, kur bija auksti un bīstami. Tāpēc, lai gultas vieta būtu mājīgāka un siltāka, viņi grozījās piespiežot zāli, lapas un sniegu. Un, kā domā speciālisti, mūsdienu suņi, iespējams, arī grozās vienā vietā pirms aizmigšanas, mēģinot padarīt gultas vietu mājīgāku

Reizēm ar grozīšanos nepietiek un suns sāk rakt segu. Tas tāpēc, ka tie paši senči glābās no karstuma svaigi izraktajās bedrēs. Aukstā laikā tāda bedre var pasargāt no nosalšanas, jo ir vieglāk saglabāt temperatūras balansu un paslēpties no ledaina vēja.

Taču, ja Jūsu mīlulis visu laiku nemierīgi grozās, nevar rast komfortu, tāda uzvedība var liecināt par veselības problēmām. Iespējams viņam ir artrīts vai neuroloģiskās kaites. Tad uzmanīgi novērojiet sava dzīvnieka uzvedību. Ja Jūs esat pamanījis pārāk aktīvu mīluļa uzvedību, tad neatlieciet uz ilgāku laiku un dodaties pie speciālista.

Avots: www.petnews.lv