Kaķēna ēdienkarte

Kaķu barība

Veselīgs ēdiens - veselības un ilga mūža priekšnosacījums. Pastāv divu veidu barošanas veidi - mašmāju gatavotā barība vai profesionālā kaķu barība. Dodot priekšroku mašmāju gatavotai barībai, jabūt pārliecinātiem, ka spējat nodrošināt savam kaķim pietiekami sabalansētu barību. Jo savvaļā kaķa pamata ēdiens ir pele (ar visam ādiņām, zarniņām, nagiem un ragiem), to ēdot kaķis saņem ne tikai olbaltumvielas, bet arī ogļhidrātus un šķiedrvielas no graudaugiem, ko ir ēdusi pelīte. Profesionālo barību priekšrocība ir tā, ka tur visi nepieciešamie mikroelementi sabalansēti.

Atcerieties, ka nekadā gadījuma nedrīkst vienlaicīgi jaukt un barot kaķi ar dažādu ražotāju sausajām barībām!

Beriet ēdientraukā tik daudz barības, cik kaķis dienas laikā var apēst. Tauki, kas ietilpst visu sauso barību sastāva mijiedarbojoties ar skābekli ātri vien sāk bojāties un kā likumsakarība slikti smakot. Mēs šo smaku nejūtam, bet kaķim tā ir šausmīgi nepatīkama. Tāpēc vairākkartīgi piepildot līdz galam neizēstu trauku, jūs saņemsiet pusbadainu, neapmierinātu kaķi. Jo kaķis pasauli uztver caur smakām. Cilvēku valodā to var aprakstīt tā - jūs esiet izsalcis, jums priekšā noliek ļoti gītu torti, bet tā drausmīgi ož pēc sapuvušām olām. Kā jutīsities, kas notiks ar jūsu apetīti? Nedrīkst kaķi barot arī ar cilvēku maltīti. Atcerieties, ka savvaļā kaķi neēd tortes, pankūkas, žāvētas desas!

Kaķi pēc savas būtības ir samērā tīrīgi dzīvnieki. Bet lai smaku problēma jūs neskar ir nepieciešams pakārtot kaķa tualeti. Latvijā ir pieejamas dažādas tualešu pildvielas: cementējošās, šķidrumu uzsūkošās, smaku noturošās, uz smilšu, mālu bāzes smiltiņas, un koksnes absorbenti. Ir viegli kļūdīties.

Nopērkot lētas kaķu smiltis, jūs saskarsieties ar to, ka tās slikti uzsūks mitrumu un smaku. Konsultējieties ar audzētājiem, jo viņiem ir pieredze un viņš ieteiks pārbaudītus brendus. Kaķēniem, kas nāk no profesionālajām audzētavām nemēdz būt problēmu ar tualetes vietas atpazīšanu. Ja kaķītis ir nācis no vecmātes laukiem, tad pieradināšana var ilgt vairākus mēnešus. Jo tualetes kārtošanās lieta ir iedzimta, ja visi kaķīša senči ir kārtojuši savas dabiskās vajadzības zem vecmātes ceriņu krūma, tad arī kaķītis ģenētiski to darīs jūsu puķu podā vai „mīnēs” grīdu.

Pirmajās dienās pavērojiet kaķēnu un ja nepieciešams, ka likumsakarība brīdī, kad kaķēns grib uz tualeti viņš sāk nepierīgi skraidīt, meklēt labu vietiņu un reizēm skrāpēt ”rakt” grīdu. Palīdziet viņam - paņemiet uz aiznesiet viņu uz kasti. Kad kaķēns nokārtosies paslavējiet un maigi paglaudiet viņu. Ja tomēr divu mēnešu laikā jums neizdodas pieradināt kaķi pie tualetes, meklējiet tam iemeslu. Varbūt kaķim nepatīk smiltis, to struktūra, smaka( nekad nemazgājiet kaķu tualeti ar mazgāšanas līdzekļiem kuriem ir spēcīgi aromāti). Gadījumā, ja kartīgs kaķis ir pēkšņi uztaisījis peļķi tur kur nevajag, pavērojiet viņu, varbūt ir vērts griezties pie vetārsta, jo bieži vien tāda veidā - kaķu valodā, viņi saka jums par savām problēmām: „Saimniek, man ir slikti, man pietrūkst tavas mīlestības, man kaut kas sāp, man nepatīk tās jaunās smiltis ko tu nopirki un t.t..”

Atcerieties, arī kaķiem dabisko lietu kārtošana ir intīma lieta, tapēc cenšieties kaķu tualeti iekārtot maksimāli nomaļākā stūrītī.

Avots: www.rigascats.com