Infekcijas klepus suņiem

Klepus ir dziļa izelpa pēc dziļas ieelpas. Izplatītais iemesls, kura dēļ rodas infekcijas klepus - suņa inficēšanās ar traheobronhītu. To izraisa virkne baktēriju un vīrusu, kuri nonāk dzīvnieka organismā: aerobā baktērija bordtella (Bordatella bronchiseptica), pseidomonādas, mikoplazma, adenovīrusi. Slimības norise sarežģījas, kad pamata infekcijai pievienojas stafilokoki un streptokoki.

Vesels suns tiek inficēts kontaktējot ar slimo. Tāpēc infekcijas klepus ir īpaši bīstams audzētavās un suņu patversmēs. Liels dzīvnieku daudzums, stress, slikts uzturs, provocē slimības izplatīšanos.

Veterinārijai ir ārstēšanas un slimību profilakses līdzekļi. Pašārstēšanās tiek pilnīgi izslēgta. Komplikācijas var novest pie bronhopneimonijas un dzīvnieka nāves.

Kā attīstās infekcijas klepus suņiem

No infekcijas iekļūšanas brīža organismā līdz pirmajiem saslimšanas simptomiem paiet no 2 dienām līdz 2-3 nedēļām. Slimo jebkura vecuma un sugas dzīvnieki. Ja mīlulis tiek labi barots, tam nav iedzimtu patoloģiju (šaura traheja), viņš tiek turēts labos apstākļos, saslimšana norit no 1 līdz 3 nedēļām, beidzoties ar pilnīgu atveseļošanos.

Pareizi atpazīt simptomus var tikai ārsts. Tiem nav skaidri izteiktas specifikas. Tādi paši simptomi tiek novēroti, kad bronhi ir inficēti ar parazītiem, alerģijas, gaļēdājdzīvnieku mēra, sirds patoloģijas, krūšukurvja traumu gadījumos un citos saslimšanas stāvokļos.

Veterinārijā ir pieņemts pievērst uzmanību šādiem simptomiem:

  • Klepus.
  • Apgrūtināta elpošana.
  • Šķaudīšana.
  • Deguna gļotādas un acu apsārtums.
  • Asarošana, serozā šķidruma izdalīšanās.
  • Limfmezglu palielināšanās zem žokļa.
  • Temperatūras paaugstināšanās līdz 40C°.
  • Gurdenums, apetītes zudums.

Instrumentālā izmeklēšana bieži atklāj rīkles, trahejas, bronhu iekaisuma procesus.

Veterinārā aptieka netirgo specifiskus līdzekļus, lai ārstētu infekcijas klepu. Parasti tiek izmantoti atkrēpošanas līdzekļi, imūnglobulīns, pretvīrusu preparāti. Spēcīgu klepu, kas apgrūtina elpošanu, nomāc ar pretklepus preparātiem. Ja suns ir smagā stāvoklī, dod plaša spektra antibiotikas.

Ja pamanāt dzīvniekam slimības pazīmes, sazinieties ar klīniku “Ami’s. lv”. Veterinārārsts sniegs detalizētu konsultāciju, nepieciešamības gadījumā nozīmēs apsekošanu, izvēlēsies optimālu ārstēšanas kursu.