Hiperaktīvs suns

Suņu ārstēšana

Mēdz būt tā, ka dažu suņu īpašnieki periodiski saskaras ar to, ka viņu mīlulis ir nepaklausīgs. Šajā sakarā bieži vien rodas jautājums, kas ir suņu „hiperaktivitāte” un ko ar to darīt? Mēģināsim tikt skaidrībā, kāpēc tas notiek, un kā atrisināt šo problēmu.

Ja Jūs saskārāties ar tādu problēmu, ka suns bieži neklausa, tad sākumā dodieties pie veterinārārsta, kurš vispirms palīdzēs pārbaudīt kucēna psihisko stāvokli. Pēc tam Jūs varēsiet doties ar savu četrkājaino draugu pie kinologa un izklāstīt viņam savu problēmu.

Kas slēpjas aiz suņu „hiperaktivitātes”? Šī uzbudinātā Jūsu mīluļa uzvedība izpaužas kā neprasme savaldīt savas emocijas dažādās situācijās, tādās, kā, piemēram, pastaiga vai ciemiņu atnākšana. Suns aktīvi lēkā, rej, velk siksniņu un nepilda komandas, kuras labi pazīst.

Kāpēc tā notiek?

1. Tā varētu būt nepareiza audzināšana, vai neaudzinātība, kā rezultātā suns nepilda komandas.

2. Nepietiekama fiziskā slodze. Lielākoties mūsu mīluļi dzīvo kopā ar mums dzīvokļos, tāpēc rodas fiziskās slodzes nepietiekamība. Tāpēc suns, kļūstot pieaudzis, periodiski paliek ļoti nepaklausīgs.

Problēmas risinājums

Lai atrisinātu šo problēmu, jāaktivizē suņa nosacītos bremzes refleksus, pildot tādas komandas, kā, piemēram, „Fu!”, „Sēdēt”, „Gulēt” u.c. Jo labāk suns apmācīts šādām komandām, jo vieglāk kontrolēt tā temperamentu. Pacentieties ieaudzināt savam mīlulim izturību. Piemēram, ejot iekšā mājās dodiet komandu „Sēdēt”, ieejiet iekšā, bet pēc tam dodiet komandu „Blakus”.

Noslogojiet suni!

Ja suns pastaigas laikā uzvedas pārāk aktīvi, tad tas liecina par slodzes nepietiekamību. Lai suns nomierinātos, Jums jādodas ar viņu vienu reizi dienā tādā pastaigā, kuras laikā suns pamatīgi piekustu. Piemēram, dodieties ar savu četrkājaino draugu brīvā dabā, kur viņš var padraiskoties pēc sirds patikas. Pēc pastaigas, kuras laikā suns būs tik tiešām noguris, viņš uzvedīsies mierīgāk. Dažām suņu šķirnēm pietiek tikai ar vienu šāda veida pastaigu, taču dažām aktīvām šķirnēm visu laiku nepieciešama pastiprināta slodze. Tādā gadījumā Jūs varat kopīgi pievērsties sportošanai – kopā skriet vai braukt ar divriteni. Ja Jūs labprātāk braucat ar divriteni, tad sāciet ar nelieliem attālumiem, lai suns nenoberztu ķepu spilventiņus gar asfalta segumu.

Izvēlieties savam temperamentam piemērotu suni. Piemēram, pie aktīvām suņu šķirnēm pieder dobermanis, stafords, rīzenšnaucers, medību suņi. Vidēji aktīvi suņi: aitu suns: vācu, skotu, Kaukāza; melnais terjers. Par mazāk aktīviem uzskatāmi buldogi, rotveileri, mastifi, ņūfaundlends, sanbernārs.

Taču pats galvenais, nelaidiet suņa audzināšanu pašplūsmā, palasiet specializēto literatūru, aprunājieties ar tādas pašas suņu šķirnes īpašniekiem, un, protams, slavējiet un atbalstiet savu mīluli!

Avots: www.petnews.lv