Dzīvnieku elektroniskā iezīmēšana – rūpējoties par mīluļiem

Dzīvnieku elektroniskā iezīmēšana – mājas suņu un kaķu – šobrīd ir pieejama pēc mūsdienu sadzīves tehnoloģiju cenām. Turklāt, dzīvnieka čipēšana ir obligāts nosacījums, lai dzīvnieks piedalītos starptautiskajās izstādēs.

Arī no drošības viedokļa čipēšanai ir sava nozīme: dzīvnieku elektroniskā iezīmēšana nozīmē iekļaušanu Europetnet datu bāzēs, kas atvieglos pazudušā dzīvnieka meklēšanu. Mājdzīvnieku īpašnieki, kuri nešķiras ar saviem mīluļiem pat ceļojumos, zina, cik liels risks ir pazust lidostas, viesnīcas, izklaides parka drūzmā.

Mūsdienu veterinārija piedāvā profesionālu dzīvnieku aprūpi, kurā ir iekļauta plānveida dzīvnieku veselības uzraudzība ar obligātajām potēm, vakcinācija pret trakumsērgu, kā arī čipēšana.

Dzīvnieku elektroniskā iezīmēšana – tā ir pilnvērtīga pase, kura satur ne tikai īpašnieka vārdu un adresi, bet arī dzīvnieka fotogrāfiju, informāciju par vakcināciju, vizuālajām un fizioloģiskajām īpatnībām, datus par pārciestajām slimībām un traumām.

Šādas pases priekšrocība – to nav iespējams pazaudēt vai nozagt, atšķirībā no kaklasiksnas ar telefona numuru.

Dzīvnieku elektroniskā iezīmēšana – droši, nesāpīgi, attaisnoti

Mīluļa čipēšana – brīvprātīga lieta. Protams, pirms doties ar mājdzīvnieku uz to vai citu valsti, nepieciešams noskaidrot, vai ir iespējams šķērsot robežu ar dzīvnieku, kuram nav elektroniskās iezīmēšanas. Piemēram, suns vai kaķis bez mikročipa nedrīkst apmeklēt kā Eiropas Savienības valstis, tā arī eksotiskās arhipelāgu valstis.

Tomēr, dzīvnieku čipēšanā ir jēga, pat ja to īpašnieki reti atstāj sava kvartāla robežas. Zaudēt orientāciju, nobīties no skaļa trokšņa, izkrist pa logu var kā nepieredzējis, tā arī padzīvojis mājdzīvnieks.

Situācijā, kad kaķu vai arī suņu aprūpe ir viens no galvenajiem saimnieka priekiem, mīluļa zaudējums ir neatsverams. Daudz prātīgāk būtu neignorēt dzīvnieku elektronisko iezīmēšanu, vēl jo vairāk ka mūsdienu veterinārija izmanto nesāpīgas mikročipa implantēšanas tehnoloģijas sunim vai kaķim, pa viduslīniju starp lāpstiņām. Informācijas par dzīvnieku iekļaušana datu bāzēs, pēc unikāla meklēšanas koda saņemšanas, ietilpst kopējā čipēšanas pakalpojuma paketē.

Svarīgi ir atcerēties par to, ka dzīvnieku elektroniskā iezīmēšana tiek veikta pirms iespējamās dzīvnieka pārdošanas vai dāvināšanas.