Noderīgi

Rentgens veterinārajā klīnikā Ami’s

Šis raksts pastāstīs, kādas slimības palīdz atklāt rentgens. Veterināri iesaka, kad jāveic šāda procedūra.

Dienas stacionārs veterinārajā klīnikā

Dienas stacionārs nepieciešams dzīvniekiem smagā stāvoklī un pēc operācijām. Kaķu vai suņu aprūpe tiek nodrošināta no kvalificēta medicīnas personāla puses.

Covid-19

Sakarā ar valstī noteikto ārkārtas situāciju un, lai mazinātu saslimšanas un izplatības risku ar Covid-19 vīrusu, Latvijas mazo dzīvnieku veterinārārsti aicina ievērot šādas rekomendācijas un drošības pasākumus.

Infekcijas klepus suņiem

Infekcijas klepus - nopietna saslimšana, kura apdraud mājdzīvnieka dzīvību. Mūsdienu veterinārija paredz izmantot profilakses līdzekļus un cīņu ar sarežģījumiem.

Mājdzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu

Vakcinācija pret trakumsērgu – kāpēc tā ir vajadzīga? Kā tiek veikta suņu un kaķu vakcinācija ar trakumsērgas vakcīnām un serumiem.

Suņu sterilizācija: kad nepieciešams ievietot mājdzīvnieku stacionārā

Dienas stacionārs nepieciešams suņiem pēc operācijām. Suņu kastrācija vai sterilizācija – tas ir risks, tāpēc uzraudzība pēc operācijas minimizēs sarežģījumu iespējamību.

Šķirnes mīļdzīvnieku iegāde tikai no reģistrētas organizācijas

Zemkopības ministrija aicina suņu, kaķu un sesku turētājus pievērst uzmanību: ir atjaunots Lauksaimniecības datu centra (LDC) šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizāciju reģistrs

PVD – Karstajā laikā aicinām parūpēties par dzīvniekiem

Karstajā laikā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina dzīvnieku īpašniekus īpaši pievērst uzmanību dzīvniekiem, jo gan lauksaimniecības, gan mājas (istabas) dzīvnieki ir jutīgi pret paaugstinātas temperatūras iedarbību.

PVD – Ieteikumi mājdzīvnieku īpašniekiem COVID epidēmijas laikā

Lai gan šobrīd nav pietiekamu zinātnisko pētījumu, kas pierādītu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 pārnesi no mājdzīvnieka (suņa, kaķa) uz cilvēku un no cilvēka uz mājdzīvnieku, pasaulē tomēr ir reģistrēti daži gadījumi, kad šīs slimības ierosinātājs ir konstatēts arī mājdzīvniekiem...

PVD atgādina – mājas (istabas) dzīvnieki ir jāvakcinē pret trakumsērgu

Francijā, kas atzīta par brīvu valsti no trakumsērgas, kādam 3 mēnešus vecam sunim, kas valstī, visticamāk nelikumīgi, ievests no Ziemeļāfrikas, konstatēta trakumsērga.