Dzīvnieku kastrācija

Veterinārā klīnika

Mūsu veterinārā klīnika veic implantu ievietošanu suņiem, lai uz kādu laiku nomāktu dzimumfunkcijas, un seskiem profilaksei un hiperadrenokorticisma ārstēšanai.

Šāds kastrācijas veids ir līdzeklis, lai nomāktu reproduktīvās funkcijas uz noteiktu laiku. Vēlāk tās atkal iespējams atjaunot. Tas ir lielisks risinājums, kas ļauj izvairīties no kastrācijas. Pašlaik šis sterilizācijas veids tiek uzskatīts par drošāko un efektīvāko ķīmiskās kastrācijas metodi. Nav nekādu traucējumu un blakus iedarbības.

Pēcoperācijas periodā jārūpējas par Jūsu mājas mīluļu attiecīgu kopšanu: ir svarīgi sagatavot mājās vietu, kur dzīvnieku novietot pēc operācijas, kā arī operācijas rezultātā gūto rētu pasargāšanas līdzekļus. Pie tādiem galvenokārt attiecināmi apsēji, autiņi, apsegi un aizsargapkakles. Jau savlaicīgi pārdomājiet, kādā veidā Jūs dzīvnieku transportēsiet pēc ķirurģiskas iejaukšanās. Reabilitācija aizņems neilgu periodu – līdz divām nedēļām mātītēm, līdz nedēļai tēviņiem.

Atcerieties, ka dzīvnieks jānovieto siltumā, ir svarīgi katru dienu apstrādāt šuves, virknē gadījumu ir jāiziet antibiotiku lietošanas kurss – pēc konsultēšanās ar ārstu.

Svarīga ir sesku kopšana: tie ir jāievieto atsevišķā krātiņā, kur nekas un neviens viņiem netraucēs; tualetei jābūt bez augstām sānu malām. Parūpējieties arī par dzīvnieka uzturu: pilnībā iespējams, ka pirmajās dienās viņš atteiksies no ierastās barības, taču ūdens ir jādod obligāti.

Un galvenais, sekojiet līdzi dzīvnieka stāvoklim. Rodoties mazākajām aizdomām, zvaniet savam veterinārārstam.