Enciklopēdija

Viss, kas jāzina par trakumsērgu un vakcināciju

Simptomātika: Trakumsērga

Mājdzīvnieku īpašnieki pat neapzinās, cik bīstama ir trakumsērga. Šī vīrusu infekcijas slimība nav ārstējama. Vīruss atrodas siekalās. Aktivizējas nonākot asinīs. No dzīvnieka tiek pārnests cilvēkam kodiena rezultātā, arī caur brūcēm un nobrāzumiem. Laika periods starp slima dzīvnieka kodienu un slimības uzsākšanos cilvēkam, svārstās no 12 dienām līdz 1 gadam. Cilvēku un dzīvnieku ārstēšanaparasti nav rezultatīva. Saslimšanas gadījumā, iznākums viens – saslimušā nāve.

Diemžēl, īpašnieki bieži nepamana pirmās slimības pazīmes. Un tikai pēc kāda laika, pēc inficēšanās, pievērš uzmanību mājdzīvnieka dīvainajai uzvedībai.

Saslimušā mājas mīluļa neadekvātās reakcijas:

  • Trauksmes pazīmes bez jebkāda redzama iemesla.
  • Mēģinājumi noslēpties tumšos stūros vai zem mēbelēm.
  • Atteikšanās no ierastā ēdiena.
  • Agresīva uzvedība.
  • Skraidelēšana pa māju vai dzīvokli.
  • Kaukšana, skaļa riešana vai ņaudēšana.
  • Stipra siekalošanās.
  • Atteikšanās no ūdens.

Mīlulis sāk uzbrukt apkārtējiem. Pēc kāda laika kļūst pamanāma apakšžokļa un aizmugurējo ekstremitāšu paralīze. Pēc tam trakumsērga sāk provocēt krampjus, ķermeņa paralīzi. Pēc desmit dienām iestājas nāve.

Kā pasargāt no trakumsērgas ne tikai savu mājas mīluli, bet arī tuviniekus un radiniekus?

Pēc kontakta ar inficētu dzīvnieku, prognoze būs simtprocentīgi nelabvēlīga. Domājot, ka kodiens ir nebūtisks sīkums, un savlaicīgi neapmeklējot medicīnisko vai veterināro palīdzību, īpašnieki riskē ar savu dzīvību un veselību. Lai novērstu iespējamās sekas, savlaicīgi jāapmeklē klīnika un jāizmanto veterinārārsta pakalpojumus. Par laimi, šobrīd veterinārā aptieka pārdod vakcīnas pret trakumsērgu. Šie medikamenti palīdzēs izvairīties no inficēšanās. Jāatzīmē, vakcināciju mīluļiem var veikt sākot ar trīs mēnešu vecumu.

Vakcinācija pret trakumsērgutiek veikta vienu reizi gadā. Sistemātiski veicot injekcijas var neuztraukties par sekām. Tomēr, pirms dot piekrišanu vakcinācijai, rūpīgi jāizmeklē dzīvnieks. Tikai veseliem dzīvniekiem tiek dota vakcīna pret trakumsērgu. Tāpēc, pirms doties pie veterinārārsta, nepieciešams pārbaudīt dzīvnieku - vai viņam nav blusu, tārpu un parazītu, un nepieciešamības gadījumā jāatbrīvojas no tiem.

Vai Jūsu mājas mīlulim ir nepieciešama vakcinācija pret trakumsērgu?

Sazinieties ar mūsu klīniku. Mūsu veterinārā aptieka pārdod vakcīnas par pieņemamām cenām. Veterinārs apskatīs mājdzīvnieku tieši pirms vakcinācijas. Pārliecinājies, ka Jūsu mīlulis ir vesels, viņš to vakcinēs.

Vakcinējot šodien, Jūs aizsargāsiet ne tikai mīļotā mājdzīvnieka, bet arī visu ģimenes locekļu dzīvību un veselību.