Enciklopēdija

Viltus grūtniecība suņiem

Vēcums: jebkurš

Simptomātika: Toksikozes izpausmes, dzīvnieka nemierīgums, samazināta apetīte, piena dziedzeru pietūkums un piena/biezas konsistences sekrēta izdalīšanās

Viltus grūtniecība suņiem – tas ir īpašs process dzīvnieka organismā, kuru var uzskatīt par normu, ja vien viņš neuzrāda spilgti izteiktus simptomus. Viltus grūtniecība rodas pastiprinātas dzelteno ķermenīšu iedarbības rezultātā pēc olšūnu izdalīšanās. Tieši tie izstrādā progesteronu – grūtniecības hormonu, turklāt šis process notiek pat tad, ja nenotiek apaugļošanās. Ja apaugļošanās ir notikusi, tad bez progesterona dzīvnieka organismā parādās arī citi hormoni, kuri pavada grūtniecību. Tie uztur dzelteno ķermenīšu dzīvotspēju līdz pat dzemdībām. Gadījumos, kad grūtniecība neiestājas, dzeltenie ķermenīši ar laiku uzsūcas un progesterona izstrāde tiek pārtraukta, taču tas notiek ne agrāk par 60-70 dienām. Tieši šajā periodā tiek novērota viltus grūtniecība suņiem, kuras simptomi var būt nepamanāmi, taču var ievērojami pasliktināt dzīvnieka fizisko un emocionālo stāvokli.

Simptomi

Klīniskā viltus grūtniecība var ietvert visus tos pašus simptomus, kuri tiek novēroti īstās grūtniecības laikā:

  • Toksikozes izpausmes (slikta dūša, vemšana).
  • Samazināta apetīte.
  • Vēdera apjoma palielināšanās.
  • Piena dziedzeru pietūkums un piena/biezas konsistences sekrēta izdalīšanās.
  • Suns kļūst nemierīgs, meklē „ligzdu” saviem pēcnācējiem. Ja ir ļoti izteikta viltus grūtniecība suņiem – var pat sākties reālas dzemdības ar kontrakcijām.

Lielas problēmas var radīt piena dziedzeri. Liels daudzums izstrādātā piena var novest pie mastīta – piena dziedzeru iekaisuma, tāpēc tiek rekomendēta dienas raciona korekcija. Dzīvniekam būtiski jāsamazina šķidruma un olbaltumvielu uzņemšana. Pienu nedrīkst noslaukt, jo tas stimulēs tā izstrādi. Sekojiet, lai dzīvnieks nelaiza piena dziedzerus. Uzlieciet pēcoperāciju apkakli, ja pamanījāt, ka dzīvnieks to dara.

Ārstēšana

Profilaksei un esošo simptomu novēršanai var izvēlēties preparātus, kuri būs maksimāli atbilstoši dzīvniekam, tomēr jāatcerās – ilgstošas lietošanas gadījumā hormonālie preparāti var nopietni kaitēt suņiem un kaķiem. Ja viltus grūtniecība jau ir attīstījusies, nepieciešams koriģēt racionu, maksimāli samazinot olbaltumvielu daudzumu un pilnībā izslēdzot no tā piena produktus, kā arī samazinot patērētā ūdens daudzumu – tas palīdzēs pārtraukt laktāciju.

Ja simptomi ir ļoti izteikti, nebūs lieki nozīmēt sedatīvos līdzekļus.

Ja viltus grūtniecība suņiem parādās pēc katras meklēšanās, jādomā par dzīvnieka sterilizāciju. Operācija ļaus ne tikai atbrīvot dzīvnieku no mokošajiem simptomiem, bet arī novērsīs reproduktīvo orgānu problēmas nākotnē. Mūsdienu veterinārija ļauj izoperēt dzemdi bez negatīvām sekām dzīvniekam.

Mūsu klīnika Ami’s sniedz konsultatīvo un ārstniecisko palīdzību visos jautājumos. Atnākot pie mums, Jūsu dzīvnieks tiks rūpīgi izmeklēts, kas ļaus noteikt precīzu diagnozi un nozīmēt efektīvu ārstēšanu. Viltus grūtniecība suņiem – tas ir viennozīmīgs iemesls veterināra apmeklēšanai. Jūs saņemsiet kompetentu kvalificētu palīdzību un rekomendācijas turpmākai slimā dzīvnieka aprūpei.