Enciklopēdija

Veterinārā aptieka – viss nepieciešamais dzīvniekiem

Veterinārā aptieka

Visi mājdzīvnieku saimnieki agri vai vēlu saskaras ar nepieciešamību tos ārstēt. Šajos gadījumos veterinārā aptieka ir neaizvietojama, jo ne visi preparāti, kuri domāti cilvēkiem, derēs mājdzīvniekiem, piemēram, ja nepieciešama hemotransfūzija suņiem. Visgrūtākajās situācijās nav viegli izvēlēties ne tikai ārstēšanas komponentus, bet arī aprīkojumu un materiālus. Specializētā veterinārā aptieka piedāvā to, kas ir nepieciešams procedūrai, kā arī iespēju pasūtīt trūkstošos preparātus.

Smagu patoloģiju cēloņi un to ārstēšana klīnikā Ami’s

Dažādu onkoloģisko slimību, traumu, izplatītāko infekciju un parazitāro saslimšanu gadījumos, mājdzīvnieki diezgan bieži izjūt smagas anēmijas stāvokli un asins recēšanas traucējumus. Klīnikā Ami’s ar asins preparātu palīdzību veiksmīgi tiek veikta hemotransfūzija kaķiem un suņiem. Atkarībā no patoloģijas, vetārsts izvēlās nepieciešamos dzīvniekam asins komponentus, un lai organizētu procedūru, bieži nākas sazināties ar veterināro aptieku.

Ja anēmijas iemesls ir asiņošana, kura veidojas, ja tiek traucēta asins recēšana dzīvniekam, tad asins pārliešanai suņiem un kaķiem izmanto svaigās donoru asinis vai plazmu un eritrocītu masu. Procedūras veikšana palīdz stabilizēt dzīvnieka asins recēšanas procesu, papildina zaudētos dzīvībai svarīgos komponentus.

Visbiežāk klīnikas Ami’s ārstu praksē tiek izmantota asins pārliešanai paredzētā svaigi sasaldēta plazma, kopā ar citiem dažādiem komponentiem.

Grūtības, kuras rodas, ja nepieciešama hemotransfūzija suņiem un kaķiem

Daudzos gadījumos, pacients nepanes izvietošanu tā asinīs svešas dzīvnieku olbaltumvielas. Nesaderības reakcija un smagi sarežģījumi notiek kad:

  • Tiek atkārtota hemotransfūzija suņiem, ja pirmās pārliešanas laikā bija izmantotas nepareizas grupas asinis.
  • Ja nepareizi izvēlās asins grupu, kad ir veicama hemotransfūzija kaķiem.
  • Ja izmanto ilgstoši uzglabātas asinis, jo var rasties hiperkalēmija.
  • Tiek nepareizi uzglabāti asins preparāti var rasties alerģiskās reakcijas un bakteriālie sarežģījumi.

Pārlejot plazmu, nerodās nesaderība, dzīvnieku organisms to neatraida. Savlaicīga ārstēšanas uzsākšana, licenzētu medicīnisko preparātu iegāde veterinārajā aptiekā, izglābs Jūsu mīluļa dzīvību un pasargās no sarežģījumiem.