Enciklopēdija

Suņu sterilizācija, kastrācija

Simptomātika: Suņu sterilizācija

Veterinārārsti – ārsti, kuri ir gatavi sniegt ārkārtas un plānveida palīdzību Jūsu dzīves pavadoņiem – mājdzīvniekiem. Klīnika AMIS piedāvā augstas kvalifikācijas profesionāļu pakalpojumus, kuri ne tikai mīl mūsu mazākos brāļus, bet arī pielieto inovatīvās tehnikas veicot jebkuras sarežģītības operācijas. Tāpat šeit darbojas veterinārā aptieka, kur var iegādāties dažādas barības, zāles, kopšanas līdzekļus. Uzticiet sava mājdzīvnieka veselību mums – mēs Jums noteikti palīdzēsim.

Suņu kastrācija – kādas ir īpatnības?

Suņu pārošanās – nav kaprīze, tā ir veselības garantija. Lai četrkājainais draugs justos labi, viņam ik gadu ir nepieciešami no 2 līdz 4 dzimumakti. Suņa dabiskās vajadzības ir grūti apmierināt, ja tas dzīvo dzīvoklī vai privātmājā. Meklēšanās periodā suns var kļūt nikns, agresīvs, kas kļūs par iemeslu daudzām problēmām dzīvnieka un saimnieka attiecībās.

Optimāls šādas situācijas risinājums – suņu sterilizācija. Šīs medicīniskās operācijas mērķis – olvadu nosiešana kucēm, bet tēviņiem – sēklvadu nosiešana.

Pievērsiet uzmanību. Pēc manipulācijām dzimumhormonu sintēze netiek traucēta, dzīvnieka dzimumfunkcija tiek pilnībā saglabāta. Vienīgais ko suns nevar – reproducēt pēcnācējus.

Kad ir nepieciešama radikāla pieeja ārstēšanai, veterinārārsti piedāvā sterilizācijai līdzīgu operāciju – kastrāciju. Galvenā procedūras atšķirība ir tā, ka ķirurģiskās iejaukšanās laikā veterinārārsts izgriež dzimumorgānus. Kucēm tiek izgrieztas olnīcas, dzemde, ja ir nepieciešamās indikācijas; tēviņiem – sēklinieki. Pēc kastrācijas dzīvnieks saskaras ar dzimumhormonu deficītu, jo tie vairs netiek ražoti organismā, kas veicina pilnīgu dzimumtieksmes izzušanu.

Vai ir vajadzīga kucēnu sterilizācija vai kastrācija – izlemj tikai dzīvnieka saimnieks. Atcerieties vienu – šī procedūra uzlabo mājdzīvnieka dzīves kvalitāti. Veterinārā statistika ir nepielūdzama – kastrēti dzīvnieki dzīvo ilgāk, nekā to biedri ar saglabātu reproduktīvo sistēmu. Manipulācija atbrīvos no nopietnas problēmas – suns pārtrauks iezīmēt teritoriju, kļūs draudzīgs, paklausīgs, mierīgs.

Ķirurģiskā iejaukšanās tiek veikta izmantojot inhalācijas, intravenozo, intramuskulāro anestēziju. Procedūras ilgums – 15-20 minūtes. Pilnīga brūces sadzīšana un vetklīnikas pacienta fiziskās veselības atjaunošanās notiek pēc 6 mēnešiem.

Nepieciešama ķirurģiska Jūsu suņa kastrācija? Pierakstieties uz pieņemšanu klīnikā AMIS – mēs izvēlēsimies piemērotāko operācijas metodiku, novērtējot Jūsu astainā drauga veselību.