Enciklopēdija

Priekš kam jāveic sunim rentgens

Simptomātika: Rentgens

Rentgens ir nesāpīga informatīva diagnostikas metode. Metodika, kuras pamatā ir nevienāds rentgena staru iziešanas ātrums caur dažāda blīvuma dzīvajiem audiem, tiek pielietota medicīnā vairāk kā 120 gadus. Ar rentgena palīdzību atklāt saslimšanu un funkcionālo traucējumu cēloņus dzīvnieka organisma darbībā. Iekšējo orgānu un kaulu struktūru saslimšanas nereti norit slēpti. Pamats uztraukumam rodas, kad suns kļūst gauss, neaktīvs, atsakās no ēdiena un ūdens. Citas indikācijas rentgenogrāfiskās izmeklēšanas veikšanai:

Рентген

  • Dzīvnieks klibo, nevar pilnvērtīgi balstīties uz visām četrām ekstremitātēm, kas var norādīt uz deģeneratīvo kaulu un locītavu saslimšanu (artroze, revmatoīdais artrīts, osteoartrīts) attīstību;
  • Aizdomas, ka barības vadā, kuņģī, zarnās ir iekļuvuši svešķermeņi, zarnu aizsprostojuma pazīmes;
  • Elpošanas funkcijas traucējumi, kad sunim ir grūti veikt brīvu ieelpu un izelpu, elpošanas orgānu patoloģiju pazīmes;
  • Traumas gūšanas krišanas no augstuma, sasituma, ievainojuma rezultātā. Izmeklējums tiek veikts, lai izslēgtu vai apstiprinātu kaulu un mugurkaula lūzumu vai bojājumu esamību. Ar rentgena palīdzību nosaka saistaudu izstiepumu vai plīsumu.

Ārsts nozīmē rentgenu, ja ir vērojami sirds un asinsvadu, elpošanas, muskuļu un skeleta sistēmas, kuņģa un zarnu trakta orgānu saslimšanas simptomi. Galvenās metodes priekšrocības ir ātra rezultāta saņemšana, diskomforta neesamība dzīvniekam. Attēla datora ekrānā tiek parādīts dažu sekunžu laikā – ārsts var izdarīt sākotnējus secinājumus par traucējumu raksturu un smaguma pakāpi. Parasti rentgena uzņēmums ir gatavs 10-15 minūtēs pēc procedūras. Attēlā ir skaidri redzamas jebkuras patoloģiskas izmaiņas, kas ļauj nekavējoties noteikt diagnozi un nozīmēt ārstēšanu. Izmeklējuma ietvaros dzīvniekam nav sāpīgas vai citādi nepatīkamas izjūtas.

Kā veikt rentgenu sunim

Klīnika AMIS (Rīga) – tas ir kvalificētais personāls, mūsdienīgas iekārtas un labvēlīga, omulīga atmosfēra jūsu mīlulim. Pēdējās paaudzes rentgena ietaises ļauj iegūt bojāto audu un orgānu skaidru attēlu. Procedūras laikā dzīvnieka īpašnieks atrodas blakus savam mīlulim, lai mierinātu un uzmundrinātu viņu. Mēs palīdzēsim mūsu mīlulim ātrāk pārvarēt slimību, lai viņš kopā ar jums atkal priecātos par katru jauno dienu!