Enciklopēdija

Pretsāpju līdzekļi suņiem un to veidi

Pretsāpju līdzekļi suņiem

Kad četrkājainais draugs cieš no sāpēm, saimnieks cenšas tam palīdzēt pēc iespējas ātrāk. Visvienkāršākais risinājums – pretsāpju līdzekļi suņiem, kurus piedāvā veterinārā aptieka. Taču šādos gadījumos nedrīkst sasteigt lēmuma pieņemšanu un uzskatīt, ka jebkurš pretsāpju preparāts būs noderīgs. Katrā gadījumā nepieciešams izvēlēties zāles individuāli. Vislabāk, ja tas notiks pēc konsultēšanās ar vetārstu.

Daži saimnieki uzskata, ka viņu mīluļiem būs noderīgi tie paši preparāti, kurus lieto viņi paši. Tā ir kļūda. Daudzas zāles, ieskaitot tās, kuras ir mājas aptieciņā, var izrādīties suņiem ne vien neefektīvas, bet pat nāvējošas.

Pretsāpju līdzekļu veidi un īpatnības

Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NPL). To darbība ir bloķēt šūnu fermentu ražošanu, kas ļauj audiem reaģēt uz iekaisuma perēkli. Šādu preparātu tipu un devas vetārsts piemēro individuālā kārtībā, ņemot vērā dzīvnieka sāpju sindroma iemeslus un svaru. Mūsdienu NPL galvenā priekšrocība – minimāli blakusefekti un minimāls kaitējums suņa organismam.

Opiāti. Šādi pretsāpju līdzekļi suņiem var būt: kodeīns, morfīns un buprenorfīns. Tie ir narkotiskie līdzekļi, tāpēc ir visefektīvākie. Pareizi tos pielietojot var atbrīvoties no jebkura rakstura stiprām sāpēm, jo tie iedarbojas bloķējot sāpju receptorus. Galvenais opiātu trūkums – izmantošanas sarežģītība. Šādu preparātu pielietojumu regulē Farmācijas likums, par ārstniecības līdzekļu lietošanu. Veterinārā aptieka un klīnikas tos stingri uzskaita, tāpēc vairākums speciālistu nevēlās ar tiem darboties. Otrs trūkums – nav iespējama suņu ārstēšana tos ilgstoši pielietojot. Dzīvnieka organisms ātri pierod pie šīm zālēm, kā rezultātā ir jāpalielina to deva.

Steroīdi. Tiek pielietoti sāpju sindroma gadījumā, kuru izraisa organismā notiekošie iekaisuma procesi. Tie ir efektīvi preparāti, taču tiem ir daudzi negatīvi blakusefekti. Tāpēc, vetārsti, arī klīnikas Ami’s speciālisti cenšas tos neizmantot, izvēloties nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus.

Nutaceutical. Tie nav patstāvīgi pretsāpju līdzekļi suņiem, bet gan farmaceitiskas vielas, kuras izmanto kompleksā ar citiem preparātiem. Tie tiek nozīmēti, lai mazinātu hroniskas sāpes, piemēram, ārstējot suņiem locītavu sāpes.

Ja Jūs redzat, ka Jūsu dzīvnieks cieš no sāpēm un tam ir nepieciešama palīdzība, nemēģiniet pieņemt lēmumu patstāvīgi. Uzticiet preparātu izvēli speciālistam.