Enciklopēdija

Operatīvā ārstēšana veterinārajā klīnikā

Veterinārā klīnika

Veterinārā klīnika Ami’s veic komplekso dzīvnieka sagatavošanu operācijai un turpmāko ķirurģisko iejaukšanos. Atkarībā no operācijas tipa ir atšķirīga arī iepriekšējā diagnostika.

Mēdz būt 3 operāciju tipi:

  • Plānveida.
  • Steidzama.
  • Arkārtas.

Plānveida operācija

Gadījumā, ja dzīvniekam nozīmēta plānveida operācija, saimniekam ir iespēja to laicīgi sagatavot: pierakstīties ērtā sev laikā, veikt visus nepieciešamos izmeklējumus, izturēt pirms ķirurģiskās iejaukšanās nepieciešamo diētu (nebarot 6-12 stundas). Būs ideāli, ja dzīvnieku pārbaudīs kardiologs, anesteziologs. Dzīvniekam paņems asinis bioķīmiskajai un klīniskajai asins ainai. Analīžu rezultāti ļauj novērtēt nieru, aknu, kā arī visa organisma kopējo stāvokli. Ja tiek atklātas izmaiņas, tās tiek koriģētas. Nepieciešamības gadījumā operācija tiek atlikta uz ārstēšanas laiku. Dažos gadījumos var stabilizēt pacienta stāvokli ar ārstniecības preparātiem, ievadot tos intravenozi tieši pirms operācijas.

Lai papildus novērtētu dzīvnieka veselības stāvokli tiek nozīmēta USG. Pārbauda iekšējos orgānus, vēdera dobumu, vēl detalizētākai diagnostikai tiek nozīmēts rentgens.

Steidzama operācija

Gadījumā, ja ir jāveic steidzama operācija, pacientam laika nav daudz. Parasti, gatavošanos jāpabeidz 2-3 diennaktis līdz operācijai. Šajā laikā tiek veikti nepieciešamie izmeklējumi, stabilizēts dzīvnieka stāvoklis, dzīvnieks netiek barots. Neskatoties uz to, ka pirms steidzamās operācijas laika nav daudz, kompetents ārsts spēs novērtēt dzīvnieka veselības stāvokli un minimizēs visus operācijas riskus.

Ārkārtas operācija

Ja ir nepieciešama ārkārtas operācija, ārsts var nepaspēt pārbaudīt dzīvnieka stāvokli, it īpaši, ja tas ir dzīvības vai nāves jautājums un runa iet par stundu, vai pat minūtēm. Ja laiks ļauj, tad tiek veiktas visnepieciešamākās diagnostiskās procedūras: rentgens vai ultraskaņas izmeklējumi, bioķīmiskā vai vispārējā klīniskā asins aina, lai noskaidrotu homeostāzes rādītājus.

Pēcoperācijas periods

Pēc operācijas pabeigšanas, dzīvnieku atstāj stacionārā, lai novērtētu tā veselības stāvokli pēc narkozes izbeigšanās. Parasti, drīz vien saimnieki var paņemt savu mīluli uz mājām, pirms tam saņemot detalizētus ārsta norādījumus par dzīvnieka aprūpi. Pirmajā laikā pēc operācijas, dzīvnieks var būt dezorientēts un izturēties neadekvāti, tā pēc anestēzijas ir normāla parādība. Viņam jādod dzert ūdeni, taču no ēdiena labāk atturēties vismaz stundu, ja vien ēdināšana nav aizliegta uz ilgāku laiku.

Ja dzīvniekam parādās vemšana, tas atsakās ēst, izskatās gurdens, pamanāms elpas trūkums miera stāvoklī, nekavējoties nepieciešams sazināties ar ārstu.

Detalizētu informāciju par pirmsoperācijas sagatavošanu, operāciju, pēcoperācijas periodu, tāpat, kad nepieciešama suņu vakcinācija, var saņemt, zvanot uz veterināro klīniku Ami’s.