Enciklopēdija

Konjuktivīta ārstēšana suņiem un kaķiem

Simptomātika: Nemierīga izturēšanās. Pastāvīga purna kasīšana ar ķepām. Asarošana. Strutaini izdalījumi no acīm. Plakstiņu pietūkums un acu miegšana. Gurdenums un apetītes zudums

Konjuktivīta ārstēšana suņiem un kaķiem – veterinārā klīnika

Iegādājoties mājdzīvniekus, jāatcerās, mūsu mazākie brāļi ir uzņēmīgi pret dažādām nopietnām slimībām, tāpat kā cilvēki. Atšķirībā no cilvēka, dzīvnieks nevar pateikt kur un kas viņam sāp, tāpēc nepieciešams rūpīgi novērot izmaiņas uzvedībā un raksturā suņiem, kaķiem un citiem mājdzīvniekiem. Dzīvnieku diagnostika, profilakse un slimību terapija – ar to nodarbojas zinātnes nozare “veterinārija”, bet ārstniecības pakalpojumus sniedz specializētā veterinārā klīnika. Konjuktivīts tiek uzskatīts par izplatītu mājdzīvnieku slimību.

Konjuktivīts kaķiem un suņiem

Acs ābola baltuma gļotādas iekaisums bieži vien rada mājdzīvniekam nepatīkamas sajūtas, un nav jau arī brīnums – acis ir slikti aizsargātas no infekcijām un citiem ārējiem negatīvajiem faktoriem. Tāpat konjuktivīts var attīstīties acs traumu, saaukstēšanās, ādas termisko un ķīmisko bojājumu rezultātā.

Galvenie konjuktivīta simptomi kaķiem un suņiem ir:

  • Nemierīga izturēšanās.
  • Pastāvīga purna kasīšana ar ķepām.
  • Asarošana.
  • Strutaini izdalījumi no acīm.
  • Plakstiņu pietūkums un acu miegšana.
  • Gurdenums un apetītes zudums.

Konjuktivīta ārstēšana dzīvniekiem

Konjuktivīts bieži vien ir lipīgs, tāpēc, ja Jums mājās dzīvo citi mājdzīvnieki, tad slimo dzīvnieku pēc iespējas ātrāk jānogādā veterinārā klīnikā, lai izvairītos no citu suņu un kaķu inficēšanās. Nevajag mēģināt nodarboties ar patstāvīgu terapiju – drošai un ātrai ārstēšanai vienmēr ir nepieciešama speciālista konsultācija, kuram ir pieredze veterinārijā. Ja slimība ir ielaista un dzīvnieka uzvedība izraisa bažas, veterinārā klīnika ir apmeklējama nekavējoties, pat naktī – diennakts veterinārā klīnika sniedz pakalpojumus režīmā 24/7.

Konjuktivīta ārstēšana paredz, ka dzīvnieka acis 4-5 reizes dienā apstrādā ar antiseptiskiem šķīdumiem, kālija permanganātu, augu uzlējumiem, borskābes spirtu. Bet strutainie un iekaisuma izdalījumi uzmanīgi tiek noņemti ar vates diskiem, saslapinātiem antiseptikā. Tāpat, veterinārā klīnika izmanto speciālus pretiekaisuma un prettūskas pilienus un krēmus. Labvēlīgu iedarbību veic arī tetraciklīna un eritromicīna ziedes, kuras ieliek aiz acs plakstiņa.

Ārstējot konjuktivītu jāatcerās nosacījums: ja slimība ir skārusi tikai vienu aci – jāārstē vienalga abas. Diennakts veterinārā klīnika AMIS jebkurā laikā sniegs kvalificētus un profesionālus pakalpojumus, tādus kā veterinārija un dzīvnieku diagnostika.