Enciklopēdija

Kaulu audzējs dzīvniekam: kā diagnosticē un ārstē saslimšanu veterinārā klīnika

Kaulu audzējs dzīvniekam: kā diagnosticē un ārstē saslimšanu veterinārā klīnika

Onkoloģiskās slimības – nav reta parādība mājdzīvniekiem. Veterinārā klīnika bieži pieņem dzīvniekus ar šādām problēmām, kuras ir ielaistā stadijā. Šajā slimību grupā ir kaulu audzēji. Kā provocējošais faktors kļūst patoloģiskie procesi kaulu audos, kuri šos kaulus pakāpeniski sagrauj. Dzīvnieka saimniekam ir grūti patstāvīgi noteikt problēmu. Lai veiktu diagnostiku un noteiktu diagnozi, pēc iespējas ātrāk ir jāapmeklē veterinārija. Pieredzējušie vetārsti pieņem veterinarā klīnikā Ami’s.

Veterinārā klīnika informē: audzēju veidi un to simptomi

Riska grupā, kas ir pakļauta šai slimībai, ir liela izmēra suņi, kuri vecāki par 7 gadiem. Veterinārija atšķir šāda veida audzējus:

  • Hondrosarkoma.
  • Fibrosarkoma.
  • Sinoviālā sarkoma.
  • Osteosarkoma.

Pirmie trīs veidi sastopami retāk. Visbiežāk (90 % gadījumos) tiek atklāta osteosarkoma. Precīzi noteikt diagnozi ļauj savlaicīgi veiktā dzīvnieku diagnostika. Lai saņemtu speciālistu palīdzību, jāsazinās ar tiem, tikko parādās pirmie slimības simptomi.

Pirmā pazīme ir klibošanas parādīšanās. Uzreiz pēc šāda simptoma rašanās, dzīvniekam tiek nozīmēti pretiekaisuma preparāti. Kļūda diagnozes noteikšanā rodās tad, kad dzīvniekam nav veikts rentgens. Tieši šī procedūra ļauj redzēt pilnīgāku slimības ainu un realizēt atbilstošus pasākumus. Praktiski katra mūsdienīgā veterinārā klīnika ir aprīkota ar nepieciešamajām iekārtām rentgena veikšanai.

Pretiekaisuma preparātu lietošana samazina klibošanu, dod dzīvniekam atvieglojumu, taču neaptur kaulu audu sagrūšanu.

Ja klibošanu ignorē un nemēģina samazināt to ar preparātu palīdzību, audzējs parādās ar citu raksturīgo pazīmi – patoloģisko lūzumu. Ja tas notiek, tiek veikts rentgens, pēc kura rezultātiem kļūst skaidrs, ka sākotnējā klibošana bija nopietnas slimības simptoms.

Pamatojoties uz dzīvnieku diagnostiku izdevās izveidot virkni pamatpazīmju, kuras apliecina, ka ir kaulu audzējs:

  • Klibošana.
  • Pietūkuma rašanās.
  • Parādās redzamas kaula kontūras.
  • Sāpīgas izjūtas.
  • Patoloģiska rakstura lūzumi.

Ja ir šāda diagnoze, tikai dienas stacionārs, dzīvnieka ārstēšanai nav pietiekams.

 

Kā veic ārstēšanu veterinārajās klīnikās

Veterinārā klīnika Ami’s ir aprīkota ar nepieciešamajām iekārtām, lai veiktu operāciju. Tās veikšana ir efektīva ārstēšanas metode. Taču veterinārija iesaka neaprobežoties tikai ar ķirurģiju. Tas saistīts ar to, ka slimībai ir potenciāls metastāžu veidošanai. Tāpēc papildus ir nepieciešams veikt imūnterapiju un ķīmijterapiju, un tam ir nepieciešams dienas stacionārs.

Galvenais mērķis – novērst turpmāko onkoloģiskā procesa attīstību. Operācijas, ko veic veterinārā klīnika, kā arī sekojošā pareizi izvēlētā ārstēšana, dod iespēju pagarināt dzīvnieka dzīvi ne tikai par mēnešiem, bet pat par gadiem.