Enciklopēdija

Kaliciviroze: bīstams ienaidnieks jaunajiem kaķiem

Simptomātika: Drudzis, Konjuktivīts, Šķaudīšana, Čūlas mutes dobumā, Slikta apetīte, Klibošana, Siekalošanās

Vīrusu slimības ir bīstamas un grūti ārstējamas. Pie tādām pieskaita arī kaķu kalicivirozi. Veterinārā klīnika Ami’s iesaka īpašniekiem pievērst īpašu uzmanību šīs slimības pazīmēm.

Jebkuru infekciju ir vieglāk nepieļaut, nekā izārstēt. Ja nepieciešama vakcinācija pret trakumsērgu, kas ir vēl briesmīgāka vīrusu slimība, vajag tāpat uzreiz vakcinēt dzīvnieku pret kalicivirozi. Tas palīdzēs izvairīties no inficēšanās, dos kaķim veselību, bet saimniekam – jauku spēlēšanos ar savu pūkaino mīluli.

Kas ir kaliciviroze un kāpēc tā ir bīstama?

Izplatīto kaķu slimību izraisa vīruss Caliciviridae. Visbiežāk no tās cieš kaķēni no viena mēneša vecuma, jaunie dzīvnieki līdz 2 gadu vecumam, taču inficēties var arī pieaugušie kaķi. Visbiežāk veterinārā klīnika uzņem šādus pacientus rudens, ziemas un pavasara periodā. Vasaras karstums un saule kavē slimības izplatīšanos.

Ietekmējošie riska faktori:

  • Zarnu parazītu un blusu klātbūtne.
  • Nepietiekama barošana.
  • Kaķu dzīvošana grupās. Saskarsme ar ielas kaķiem.

Tīrs, mājas kaķis var inficēties no saimnieka drēbēm un apaviem. Ja Jums ir vairāki kaķi, saslimušajam būtu nepieciešams veterinārās klīnikas dienas stacionārs. Tas palīdzēs izvairīties no epidēmijas.


Slimības pazīmes un ārstēšana

Visvairāk cieš mazie kaķēni. Viņiem attīstās pneimonija, notiek siekalošanās, no deguna un acīm izdalās strutas. Papildus pievienojas arī vemšana un caureja. Kaķēns kļūst gurdens. Pēc 3-4 dienām dzīvnieks iet bojā.

Tipiskas pieaugušu kaķu slimības pazīmes:

  • Drudzis.
  • Konjuktivīts.
  • Šķaudīšana.
  • Čūlas mutes dobumā.
  • Slikta apetīte.
  • Klibošana.
  • Siekalošanās.

Neārstēta slimība ilgst trīs nedēļas. Ja neizmanto līdzekļus, kurus piedāvā veterinārā aptieka, mirst 3 no 10 dzīvniekiem. Smagos gadījumos kaķim nepieciešams dienas stacionārs. Izveseļojies kaķis vēl vairākus mēnešus apdraud citus dzīvniekus.

Specifisku preparātu pret vīrusiem nav, taču veterinārā aptieka piedāvā papildus līdzekļus. Veterinārās klīnikas ārsts nozīmēs antibiotikas, imūnglobulīnu. Imunitātes atbalstam dodiet kaķim vitamīnus.

Labākais līdzeklis – profilakse. Pirmā vakcinācija – divu-trīs mēnešu vecumā. Atkārtoti – pēc 21 dienas, kopīgi veicama arī vakcinācija pret trakumsērgu. Tas palielina vakcinācijas pret kalicivirozi iedarbību.

Klīnikas Ami’s veterinārā aptieka piedāvā visus nepieciešamos preparātus. Pasargāt četrkājainos draugus palīdzēs vakcīnas pret trakumsērgu, citām vīrusu, bakteriālajām un sēnīšu infekcijām. Dienas stacionārs nodrošinās mājdzīvnieku aprūpi un ārstēšanu pēc individuālās shēmas.