Enciklopēdija

Kad ir nepieciešams veterinārs: dzīvnieku slimību galvenie simptomi

Mājdzīvnieki ir uzticami draugi, kuriem nepieciešama mīlestība, gādība un pareiza aprūpe. Ja rodas kādas veselības problēmas, viņi nespēj par to paziņot savam saimniekam. Tāpēc, lai nepalaistu garām nopietnas slimības attīstības sākumu, vienmēr ir nepieciešams rūpīgi novērot mājdzīvniekus. Ir vairākas pazīmes, kas var liecināt par to, ka Jūsu kaķim vai sunim steidzami vajadzīgs veterinārs. Ar tām jāiepazīstas tuvāk.

Izmaiņas ēšanas paradumos

Viena no pazīmēm, ka mājdzīvniekam radušās veselības problēmas ir tā atteikšanās no ēdiena vienas diennakts laikā vai arī vairākkārt. Problēmas nopietnību raksturo tādas papildus izpausmes, kā vemšana un vispārējais vājums.

Parasti apetītes trūkumu izraisa šādi iemesli:

  • Organisma infekcija.

  • Audzēja veidošanās.

  • Mutes dobuma slimības.

  • Kuņģa-zarnu trakta traucējumi.

Lai noteiktu esošo problēmu, ārsts nozīmēs nepieciešamās analīzes, apkopos un izanalizēs anamnēzes datus, tad nozīmēs ārstēšanu. Tikai tad būs nepieciešama veterinārā aptieka. Nodarboties ar mājdzīvnieka pašārstēšanu nav vēlams. Kvalitatīvu diagnostikas procedūru veikšanai rekomendējam sazināties ar veterināro klīniku Ami’s. Šīs medicīnas iestādes pieredzējušais veterinārs precīzi noteiks diagnozi un darīs visu iespējamo, lai īsā laikā atbrīvotu dzīvnieku no slimības.

Pārmērīgas slāpes arī ir satraucošs signāls. Taču jāatcerās: ja kaķis vai suns ēd sauso barību, viņiem nepieciešams vairāk šķidruma. Tā trūkums var izraisīt dehidratāciju.

Ja dzīvnieks dzer vairāk nekā parasti, tas var norādīt uz nieru slimību vai diabēta attīstību. Ikdienas šķidruma daudzums kaķim ir – ne vairāk par 120 ml, sunim – 30 līdz 70 ml uz katru ķermeņa masas kilogramu.

Dīvainā uzvedība

Katram dzīvniekam, tāpat kā cilvēkam, ir savs raksturs, ko veterinārija nespēj izmainīt. Taču, ja dzīvnieka uzvedībā pamanāmas neraksturīgas uzvedības izpausmes – steidzami jāsazinās ar speciālistu.

Piemēram, ja dzīvnieks, kuram patīk sabiedrība, pēkšņi sāk slēpties no saimniekiem. Šādas uzvedības iemesls var būt veselības problēmas, stress vai blusu uzbrukums, kas rada nopietnas ciešanas dzīvniekam. Precīzi noteikt provocējošo faktoru var tikai veterinārs.

Kad mīļš kaķītis pēkšņi sāk izrādīt agresiju – tas ir vēl viens iemesls bažām. Parasti šādu rīcību izraisa sekojoši iemesli:

  • Stomatoloģiska rakstura problēmas.

  • Infekcijas slimības.

  • Traumas.

  • Artrīts.

Ja Jūsu mīlulis sāk sevi aktīvi izlaizīt – tas var liecināt par niezi vai sāpēm iekšējos orgānos. Arī trauksmes stāvoklis un stress izpaužas analoģiski.

Par alerģisko reakciju norāda ķepu pirkstu starpu un astes zonas izlaizīšana. Kuņģa un zarnu trakta traucējumu simptomi ir dažādu priekšmetu – grīdas, sienu, mēbeļu laizīšana.