Enciklopēdija

Kā pareizi izvēlēties suņu barību

Veterināra klīnika un aptieka - kā pareizi izvēlēties suņu barībuVeterinārās klīnikas Ami’s speciālisti palīdzēs izvēlēties barību Jūsu mājdzīvniekam, pamatojoties uz viņa veselības īpatnībām, šķirni, ķermeņa uzbūvi. Gatavās (sausās un mitrās) rūpnieciski ražotās barības assortiments ir milzīgs, tāpēc suņa īpašniekam bez speciālām zināšanām ir sarežģīti izvēlēties pareizo uzturu.

Dzīvnieku barības klases

Dzīvnieku aprūpe ietver pilnvērtīgu uzturu, kuram pateicoties mājdzīvnieks spēs iegūt nepieciešamos vitamīnus un mikroelementus. No barības kvalitātes ir tieši atkarīga tā aktivitāte, zobu un spalvas kvalitāte, iekšējo orgānu veselība. Pastāv vairākas barības klases, kuras piedāvā veterinārā aptieka:

  • Superpremium: augstas klases sabalansēta barība, kura izgatavota no augstvērtīgas gaļas, ar graudaugu elementu piedevām. Šada barība ir papildus bagātināta ar vitamīniem un nesatur konservantus. Vienīgais trūkums – augstā cena. Uz šo barību attiecas arī “holistiķi” – barība, kura satur līdz 90% gaļas komponentu. Atšķirās ar pieejamu cenu.
  • Premium klase: tiek asimilēta ne mazāk, kā par 75%, sastāvā ietilpst zivs un mājputnu gaļa, kā arī graudaugi un dārzeņi. Var saturēt nelielu daudzumu garšas piedevu un konservantu.
  • Ekonom-klase: vislētākā barība, ko izgatavo no dārgas dzīvnieku barības ražošanas atlikumiem. To sastāvā pārsvarā ir augu valsts komponenti, olbaltumvielu aizstājēji, var saturēt nelielu daudzumu dabiskās gaļas. Taču sastāvā bieži vien tiek ietverts balasts – kuram nav nekādas uzturvērtības. Šādu barību piedāvā gan veikali, gan veterinārā aptieka.

Ārstnieciskā barība

Īpaša kategorija ir ārstnieciskā barība, ko piedāvā tikai veterinārā klīnika. Tā ir paredzēta mājdzīvnieka kursa veida barošanai, slimības ārstēšanas vai profilakses laikā un ir pamatā dzīvnieku aprūpei šajā periodā. Visbiežāk tā ir premium-klases.

Ārstniecisko barību var izvēlēties tikai veterinārās klīnikas speciālists, pēc dzīvnieka rūpīgas pārbaudes un apsekošanas. Dažiem dzīvniekiem ar hroniskām slimībām ir nepieciešama pastāvīga specializētās barības lietošana. Piemēram, ar urīnsistēmas slimībām vai aptaukošanās tendenci.

Izvēloties rūpnieciski ražoto suņu barību, pievērsiet uzmanību iepakojumam. Ražotājam ir jānorāda sastāvs (labāk, ja tā būs gaļa, nevis subprodukti), uzturvērtība. Svarīga loma ir mājdzīvnieka individuālajai reakcijai. Viņam var parādīties kuņģa darbības traucējumi vai alerģija uz barību ar šķietami ideālu sastāvu. Šajā gadījumā saimniekam nāksies atteikties no dotā varianta un jāmeklē cita laba barība.

Mūsu veterinārā klīnika Ami’s sniedz visu nepieciešamo informāciju par suņa barošanu. Ārsts rekomendēs konkrētus barības zīmolus, nepieciešamības gadījumā izrakstīs ārstniecisko barību. Specializētā veterinārā aptieka piedāvā noteiktas preces, lai būtu atbilstoša dzīvnieku aprūpe.