Enciklopēdija

Kā pareizi barot suni

Kā pareizi barot suniViens no suņu barošanas pamata noteikumiem: uzturam ir jāatbilst četrkājainā drauga bioloģiskām vajadzībām. Un kāda barošanas metode nebūtu izvēlēta, gaļu ir jādod obligāti. Ne tikai jēlā veidā, bet arī sausajā barībā, konservos. Tāpat dzīvnieku barībai ir jāsatur nepieciešamos vitamīnus un barības vielas. Ja šīs vielas pietrūkst, var sākties saslimšanas, kuras nāksies ārstēt.

Naturālās suņu barības plusi un mīnusi

Suņu barība iekļauj vairākus gaļas veidus, citus produktus:

  • dabā dzīvnieks ēd ne tikai gaļu, bet arī kaulus, skrimšļus, subproduktus. Kopā ar tiem tiek uzņemti nepieciešamie mikroelementi;
  • ir pamatota olu, zivju, griķu, rīsu, dažu augļu veidu iekļaušana suņa uzturā. Nedrīkstētu iekļaut citrusaugļus, vīnogas, meloni;
  • kontrindicēta baltmaize, šokolāde, sēnes, pākšaugi, jebkuras garšvielas, pusfabrikāti;
  • dzīvnieka zarnu normālai darbībai būtu jāiekļauj viņa ēdienkartē dārzeņus, kas satur šķiedrvielas, turklāt koncentrētā veidā, piemēram, veterinārajās aptiekās nopērkamo žāvēto ābolu šķiedrvielas. Kopējais šķiedrvielu apjoms suņa barībā nedrīkst pārsniegt 5%.

Gadījumā, ja mīlulis tiek barots ar dabīgo barību, nepieciešams pastāvīgi papildināt barību ar minerālu un vitamīnu uztura bagātinātājiem. Veterinārajā aptiekā dotā produkcija ir atrodama plašā sortimentā.

Sabalansēts uzturs ir nepieciešams jebkuram sunim – gan šķirnes, gan bezšķirnes, mazam un lielam, jaunam un vecam.

Dabīgas barības variants sanāk ne tikai darbietilpīgs, bet arī dārgs. Tādēļ arvien biežāk suņu īpašnieki izšķiras par labu speciāli sagatavotājai barībai.

Pareiza izvēle mīluļa veselībai

Kvalitatīva suņu barība ietver visus nepieciešamas vielas un elementus dzīvnieka normālai dzīvei un aktivitātei, viņa veselības uzturēšanai. Barība mēdz būt sausa, konservēta, saldēta.

Viens no galvenajiem kritērijiem gatavās barības izvēlē ir dzīvnieka gaume, jo ne jau jebkura barība viņam garšos. Gatavās barības daudzums suņa uzturā apjoma ziņā neatbilst dabīgas barības daudzumam. Mīlulim domātas porcijas ir atkarīgas no barības ražotāja ieteikumiem un suņa īpašnieka iekšējām izjutām. Jo suņi ir dažādi aktivitātes, vecuma, veselības stāvokļa ziņā.

Tomēr dot tik ēdiena, cik dzīvnieks vien spēj apēst, nav pareizi, lai gan dažreiz gribētos mīluli palutināt. Nedrīkst bieži mainīt dzīvnieka ēdienkarti. Nebūtu jādomā, ka suns nogurst no uztura vienveidīguma. Dzīvnieka attieksme pret barību ir citādāka, nekā cilvēkam, savukārt izmaiņas barošanā mēdz arī kaitēt.

Sanāk, ka arī gatavās barības izvēlē nav tik vienkāršs uzdevums. Bieži vien ir nepieciešama speciālista konsultācija. Veterinārajā klīnikā AMIS Rīgā ārsti sniegs jums profesionālas konsultācijas suņa barošanā atkarībā no dzīvnieka šķirnes, vecuma, svara un veselības stāvokļa.