Enciklopēdija

Kā barot kaķēnu, kad piena zobi mainās uz pastāvīgiem

Simptomātika: Piena zobu izkrišana

Tāpat, kā daudziem citiem zīdītājiem, arī kaķiem pārejas vecumā mainās zobi. Pirmie piena priekšzobi parādās jau divu nedēļu vecumā. Šaja laikā kaķēns vēl joprojām barojas ar mātes pienu. Sasniedzot 3-4 mēnešu vecumu, zobu nomaiņa sākas tādā pat secībā. Pirmie iet priekšzobi, tad seko ilkņi, kā pēdējie mainās dzerokļi. Viss process aizņem ne vairāk, kā 90-100 dienas, tāpēc jau septiņu mēnešu vecumā kaķim ir jābūt pilnam pastāvīgo zobu komplektam.

Kad notiek piena zobu izkrišana, var rasties grūtības dzīvnieka barošanā. Veterinārā klīnika Rīgā ir sagatavojusi rekomendāciju kopumu, kas ļauj kaķim izjust minimālu diskomfortu.

Barību veidi, kuri pieļaujami dotajā vecumā

Kad kaķis jūtas labi, var arī neatteikties no parastās barības. Ja kaķēns lietoja sausās granulas, tieši tās arī nepieciešams turpināt. Turklāt, cieta barība palīdz izvairīties no niezes, kura rodas jauno zobu augšanas procesā.

Mīkstā kaķu barība tiek rekomendēta tikai tādā gadījumā, ja sāk novērot smaganu iekaisumu. To var pavadīt sāpīgas sajūtas, kuru dēļ mīlulis atsakās ēst granulas. Šajā gadījumā nebūs lieka speciālista konsultācija.

Ja barība bija dabīga, nepieciešams to papildināt ar vitamīniem, kas palīdz stiprināt zobus. Mūsu veterinārā aptieka ir gatava piedāvāt kompleksus preparātus, taču pirms to lietošanas vajadzētu apmeklēt veterinārārstu, lai nepieļautu pārdozēšanu.

Mutes dobuma higiēna

Lai kaķis varētu pierast pie zobu tīrīšanas procedūras, to jāsāk veikt pēc iespējas agrāk. Pat piena zobi dzīvniekiem prasa tīrīšanu. Kaķēnam, kuram regulāri tīra mutes dobumu ar nelielu zobu suku, montējamu uz pirksta, ir iespēja retāk iegūt iekaisumu infekciju. Ja jaunu zobu augšana tiek pavadīta ar sāpēm, var izmantot speciālus gēlus, kuri novērš doto efektu.

Lai mutes dobuma kopšana būtu patīkama Jūsu mīlulim, eksistē aromātiskas piedevas, kuras valdzina kaķēnus. Tām ir ne tikai patīkama kaķim garša, bet arī nodrošina vitamīnu un dabīgo komponentu kompleksu. Savukārt pēdējie, veicina gļotādas dzīšanas procesu ilkņu un priekšzobu augšanas procesā. Tas ļauj mazināt sāpes, samazināt niezes līmeni, kā rezultātā kaķēns paliks rotaļīgs arī turpmāk un tam būs labs garastāvoklis.