Enciklopēdija

Kā aizsargāt suņa ķepas no reaģentiem ziemā?

Simptomātika: Bojātas ķepas no reaģentiem

Mūsu vetklīnika «AMIS» iesaka suņu īpašniekiem nopietni pieiet ziemas apstaigām. Jo reaģenti, ar kuriem pārkaisa ceļus, var nodarīt neatgriezenisku kaitējumu jūsu mīluļa veselībai. Sāls, smiltis, kalcija hlorīds ievaino ķepu maigo ādu un var izraisīt spēcīgu saindēšanos.

Ja suns intensīvi izlaiza ķepas pēc pastaigas, tas nozīmē, ka notika kontakts ar reaģentiem. Var parādīties iekaisums, spilventiņos var uzmesties čūlas un plaisas.

Akurāti nomazgājiet ādu un nosusiniet spilventiņus ar sausu dvieli. Retas var izārstēt, pielietojot ziedes.

Jautājums ar organisma saindēšanos stāv vēl akūtāk. Dzīvnieks kļūst apātisks, paaugstinās temperatūra, parādās vājums, vemšana, caureja.

Ja jūs pamanījāt saindēšanās simptomus, nekavējoties dodiet dzīvniekam adsorbentus un vērsieties pie ārsta.

Nepatīkamas sekas ir vienkāršāk novērst, tādēļ izmantojiet suņa ķepu aizsardzības līdzekļus, kurus var iegādāties veterinārajā aptiekā.

Kā aizsargāt suņa ķepas no reaģentiem ziemā

Ķepu aizsardzības līdzekļi no veterinārās aptiekas

Katru reizi pēc pastaigas mazgājiet dzīvnieka ķepas, izmantojot šampūnus un rūpīgi nosusiniet ar dvieli.

Aizsargāt ķepu maigo ādu ziemā palīdzēs šādi līdzekļi:

  • Ķepu vasks. Efektīvs, kad pastaigas nav ilgstošas. Tas pasargās ķepu spilventiņus no aukstuma un reaģentiem, pārklājot ādu ar biezu tekstūru;
  • Dzīvnieku apavi. Droša aizsardzība, kura pilnībā aizsargās mīluļa ķepas no bojājumiem un kontaktiem ar agresīvo vidi.

Vasks ir absolūti drošs dzīvniekam, bet nav ļoti efektīvs. Tas ātri noberžas. Tāpat suns var to nolaizīt. Zābaciņi labāk pilda aizsargfunkciju, taču dzīvnieki nelabprāt velk apavus. Pieradināt suni pie šādas aizsardzības var ar dresēšanas palīdzību.

Izvēloties apavus, ņemot vērā ērtumu. Zābaciņus labāk iegādāties pēc pielaikošanas. Raupjas iekšējās šuves un asas malas nodara dzīvniekam diskomfortu pastaigas laikā. Tādēļ apaviem ir jābūt mīkstiem.

Suņa aprūpē var izmantot arī zeķītes, kuras arī drošā veidā pasargās ķepu spilventiņus.

Iesakām astaino draugu īpašniekiem iekļaut mājas aptieciņā adsorbējošos preparātus.

No sarežģījumiem mīluļa veselībā vienkāršāk izvairīties, nekā mēģināt novērst to sekas. Mūsu vetklīnikā «AMIS» Rīgā konsultē pūkaino kompanjonu īpašniekus jebkuros jautājumos. Esam priecīgi būtu jums noderīgi un esam gatavi sniegt kvalificēto palīdzību jebkuras sarežģītības ārstēšanā.