Enciklopēdija

Hroniskais kaķu gingivostomatīts un tā ārstēšana: veterinārās klīnikas viedoklis

Veterinārā klīnika

Mutes dobuma slimību kaķiem saimnieks kādu laiku var nepamanīt. Taču, regulāri vispusīgi apsekojot mīluli, kaut vai reizi nedēļā, uzmanīgs saimnieks uzreiz ieraudzīs mutes dobuma krāsa izmaiņas, iekaisušos apgabalus, kā arī apetītes zudumu vai atteikšanos no ierastās barības. Un pat pašā šo izmaiņu stadijas atklāšanas sākumā nepieciešams, lai veterinārā klīnika sniedz palīdzību. Kaķu ārstēšana, kuru veiks profesionāli speciālisti, vienmēr sniegs vislielāko garantijas rezultātu, ka Jūsu mīlulis izārstēsies.

Kaķu gingivostomatīts, tā rašanās un attīstība

Iekaisuma procesi, kuri norāda, ka veidojas kaķu gingivostomatīts, var atšķirties. Bieži tos sajauc ar mutes infekcijām, taču, veterinārās klīnikas Ami’s speciālisti izdala šādus iekaisuma perēkļu ģenerācijas variantus:

  • Par visbiežāk redzamo iemeslu tiek uzskatīta kaķa augsti-reaktīvā imūnsistēma. Šādā veidā organisms ātri reaģē uz kairinātājiem, identificējot tos kā svešķermeņus.
  • Specifiskais antigēns, kurš saistīts ar zobu aplikumu, kas dotajā gadījumā ir kā gingivostomatīta izraisītājs kaķiem. Noteikt to ir grūti, taču var atbrīvoties no tā, izraujot kaķim visus zobus.
  • Vīrusu dabas antigēnu grupa, kura saistīta ar pārtiku. Dotajā gadījumā kaķu ārstēšana būs saistīta ar atbrīvošanos no kairinātāja.
  • Antigēni, kuru darbība ir saistīta ar dzīvnieka dzīves telpas vides ekoloģiju.
  • Autoimūnās dabas antigēni, kurus var noteikt veterinārā klīnika.

Mēs piedāvājam kompleksi ārstēt tādu saslimšanu, kā kaķu gingivostomatīts, ņemot vērā apstiprinātos, kā arī iespējamos iekaisuma iemeslus.

Gingivostomatīta diagnostika un ārstēšana

Kaķu gingivostomatīts hroniskā formā tiek diagnosticēts kaķiem pēc dažādiem rādītājiem un noturīgajiem simptomiem. Lai noteiktu precīzu diagnozi nepieciešams iziet ekspertu vērtējumu, dažādas procedūras un veikt analīzes, un atkarībā no šiem rezultātiem tiks nozīmēta sākuma ārstēšana.

Gingivostomatīta ārstēšana, klīnikā Ami’s, notiek pēc speciālas aprūpes programmas, ieskaitot medikamentozo ārstēšanu un ķirurģiskās manipulācijas, atbilstoši rādījumiem. Rezultāts vienmēr ir pozitīvs, taču sarežģītos gadījumos var būt nepieciešama mūža terapija.