Enciklopēdija

Gremošanas trakta sesku slimība

Sesku slimība

Ļoti bieži veterinārajā klīnikā nonāk seski ar kuņģa un zarnu trakta necaurlaidību, kas ir saistīts ar sesku nepārvaramo tieksmi grauzt un norīt priekšmetus, kuri nav sastopami dabā (lateksa, plastmasas rotaļlietas, pildvielas, gumijas un lupatu paklāji, dažādi vadi un diegi, utt.). Dzīvnieka īpašnieks ir pilnībā atbildīgs par to, tāpēc pēc pirmajām aizdomām ir nepieciešama veterinārā klīnika, kurā veiks rentgena diagnostiku kuņģa-zarnu traktam, lai novērstu tā sieniņu nekrozes veidošanos. Apstiprinoties diagnozei, sesku ārstēšana un dzīvības un veselības saglabāšana iespējama tikai veicot ārkārtas operāciju.

Vēl viens iemesls, lai vērstos pie vēdera dobuma ķirurgiem ir sesku kažoka spalvu norīšana un nespēja atbrīvoties no šiem kamoliņiem vemjot, atšķirībā no kaķiem. Kuņģī veidojas blīva un gara matu bumbiņa (trichobezoar), ko klīniski pavada depresija, svara zudums, klepus, apetītes zudums, tas ir, nepilnīgas necaurlaidības pazīmes un ilgstoša slimības gaita.

Bieži kuņģa un zarnu trakta traucējumi rodas nosacīti patogēnisko baktēriju Helicobacter mustelae paaugstinātas aktivitātes dēļ, kas izpaužas kā dažādi klīniski simptomi:

  • Apetītes palielināšanās vai samazināšanās.
  • Graudaini izkārnījumi.
  • <>Zaļas vai melnas krāsas caureja.
  • Depresija un gurdenums.
  • Būtisks svara zudums.

Tie tiek pavadīti ar kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlām, apzarņa limfmezglu palielināšanos, pankreatītu un hepatītu.