Enciklopēdija

ELISA (enzīmu imūnanalīzes) analīzes veterinārajā klīnikā Ami’s

Vetārsti

Imūnglobulīni dzīvniekiem nodrošina dabīgu aizsardzību pret patogēniem mikroorganismiem. Tāpēc, vetārsti rekomendē dzīvniekus vakcinēt regulāri. Tas ļaus mājas mīluļa organismam izveidot noturīgas antivielas pret dažādām saslimšanām.

Kas ir imunoglobulīns

Pēc būtības, antivielas ir proteīnu savienojumi, kuri atrodas asins plazmā. Antivielu izstrāde notiek ar B-limfocītu piedalīšanos plazmas šūnās. Formēšanas process ir opcionāls un ir atkarīgs no antigēna klātbūtnes:

  • Vīrusi.
  • Baktērijas.
  • Sēnītes.
  • Parazīti.

Funkcionālā nozīme

Imūnglobulīna pamatfunkcija – organisma aizsardzība un svešķermeņu atpazīšana. Pirmreizējās inficēšanās laikā, organismā tiek iedarbināts aizsargmehānisms. Vīruss stimulē plazmas sektora šūnas izstrādāt specifiskās antivielas.

Pamatīpatnība – pēc inficēšanās un kontakta ar noteiktu antigēnu, imūnsistēma iegaumē tā parametrus un atkārtota kontakta gadījumā ar kaitīgo vidi tiek izstrādāta noturīga imunitāte.

Imunitātes diagnostika klīnikā Ami’s

Medicīnas centra vetārsti veic dzīvnieka kompleksās analīzes. Cilvēku un dzīvnieku organismā ir piecas antivielu klases:LgA, LgG, LgM, LgE, LgD. Katrai klasei ir savas funkcionālās īpatnības un struktūra.

Imūnglobulīni dzīvniekiem ir ļoti svarīgi, ja nepieciešama dzīvnieku ārstēšana, jo tieši no tā ir atkarīga mājdzīvnieka imunitāte. Mūsu klīnikā ir iespējams veikt kompleksās analīzes, kuru pamatā ir enzīmu imūnanalīzes – ELISA. Laboratorijas diagnostika pamatojoties uz ELISA ļaus identificēt specifiskos antigēnus, noteikt mājas mīluļa imunitāti.

Klīnikā Ami’s var veikt dzīvnieku imunitātes komplekso izmeklēšanu. Sadarbības ietvaros Jūs varat rēķināties ar kvalitatīvu diagnostiku un daudzu jautājumu risināšanu:

  • Noteikt saslimšanas tipoloģiju – vīrusu, bakteriālā, parazitārā.
  • Imūnatbildes novērtējums dažādu saslimšanu tipiem.
  • Visefektīvākās ārstēšanas shēmas izvēle (opcionāli).

Kompetenta vetārsta palīdzība un savlaicīga došanās uz slimnīcu, ļaus atrisināt daudzas problēmas, kuras var rasties Jūsu mājdzīvniekiem. Ja Jūs gribat, lai Jūsu kaķītis vai sunītis priecētu ar savu jautro raksturu, labo apetīti un teicamo veselību, laipni lūdzam uz veterināro klīniku Ami’s.