Enciklopēdija

Dzīvnieku reģistrācija: būtība, nepieciešamība, drošība

Simptomātika: Dzīvnieku reģistrācija

Veterinārā pase ar informāciju par dzīvnieku – tie ir novecojuši normatīvi. Šobrīd suņu un kaķu īpašniekiem ir aktuāla dzīvnieku reģistrācija ar mikročipu palīdzību. Elektroniskās identifikācijas pakalpojumus sniedz praktiski visi Latvijas veterinārārsti. Kompānija AMIS nav izņēmums un piedāvā klientiem uzstādīt mikročipu savam mīlulim, bez jebkāda riska pūkainā drauga veselībai. Kapsulā ievietotie dati tiek ievadīti starptautiskā datu bāzē. Mūsu veterinārā klīnika atbildīgi ievadīs vaislas mājdzīvniekam kapsulu no netoksiska materiāla.

Kāpēc nepieciešama dzīvnieku reģistrācija

Mājdzīvnieku kopšana prasa no audzētājiem pienācīgu veterināro pasākumu izpildi. Liela mērā tas attiecas uz tiem saimniekiem, kuri pārvadā dzīvniekus pāri robežai. Transportēšanas noteikumi satur noteiktas prasības importam/eksportam. Sarakstā, kā obligāts nosacījums, ir elektroniskā čipošana. Robežkontrole, vai tas būtu lidojums, vai brauciens ar automašīnu, pieprasa uzrādīt informāciju par dzīvnieku. Universālais mikročips ļauj:

  • Skenēt suņa vai kaķa individuālos datus un noteikt īpašnieku.
  • Pierādīt īpašumtiesības uz dzīvnieku un novērst iespējamo aizstāšanu.
  • Noteikt caur satelītu precīzu pazudušā mājdzīvnieka atrašanās vietu.

Dzīvnieku reģistrācijas procedūras īpatnības

Čipošanas sistēma ir labi pazīstama un klīnikas Amis pieredzējušie veterinārārsti jau sen to praktizē. Unikālā ciparu koda nesējs, pēc izmēriem nav lielāks par rīsu graudiņu, un neradīs dzīvniekam diskomfortu. Zemādas injekcija notiek:

  • Sterili, absolūti nesāpīgi un ātri.
  • Bez narkozes un ķirurģisko instrumentu lietošanas.
  • Bez turpmākas svešķermeņa atgrūšanas reakcijas.

Mūsu veterinārā klīnika Rīgā, veic plašu medicīnisko procedūru spektru, ar noteiktu standartu atbalstu, kurus izmanto Eiropā. Veterinārārsti pirms injekcijas veikšanas apseko pacientu, lai kapsulas implantēšana, no bioloģisko saderīga materiāla, noritētu bez jebkādām veselības problēmām. Bez medikamentozās palīdzības sniegšanas, mēs konsultējam klientus par dzīvnieku reģistrāciju, lai saimnieks skaidri izprastu procedūras būtību un tās nozīmi.

Dokumenti, kuri nepieciešami mājdzīvnieka reģistrācijai: