Enciklopēdija

Dzīvnieku barības izvēle pēc to kastrācijas un sterilizācijas

Simptomātika: Svara pieaugums

Sterilizācija – nepieciešams process kaķiem, lai novērstu nekontrolējamu klaiņojošu dzīvnieku izplatīšanos. Cita šīs operācijas priekšrocība – samazināt noteiktu slimību attīstības risku mājdzīvniekiem. Ja kaķu kastrācija Jūsu gadījumā jau ir notikusi, nepieciešams padomāt par to uztura nomaiņu.

Sterilizācija un ķermeņa svara pieauguma risks

Visdrīzāk, veterinārs, kurš veica kastrāciju, izstāstīja par to, kā barot dzīvnieku. Kaķu sterilizācija palielina svara pieauguma risku. Kad dzīvniekiem nav jātērē laiks seksuālā partnera meklēšanai, grūtniecībai, dzemdībām un kaķēnu audzināšanai, tie kļūst mazāk aktīvi. Tas bieži noved pie aptaukošanās, kura negatīvi ietekmē dzīvnieku veselību. Turklāt, kaķiem vairs nav vajadzīgas pastaigas savā nodabā, tāpēc tie pierod dzīvot nelielā teriotorijā. Tas tāpat noved pie energopatēriņa samazināšanās un dzīvnieka svara pieauguma. Sekojiet tam, lai Jūsu kaķis patērētu par 30% mazāk kaloriju, nekā agrāk. Izdarīt to nav grūti – pietiekami būs pieturēties noteiktiem noteikumiem:

  • Izvēlieties pilnvērtīgu sabalansētu dzīvnieku barību. Runa iet par speciālu uzturu, kurš nodrošinās Jūsu kaķa uztura vajadzības. Dodiet priekšroku barībām, kuras izgatavotas no svaigas gaļas vai zivīm, kā arī citām dabīgām sastāvdaļām.
  • Laiku pa laikam sterilizētiem dzīvniekiem dodiet īpašu barību. Tas samazinās nierakmeņu un citu slimību attīstības risku.
  • Kontrolējiet ikdienas porcijas. Sekojiet instrukcijām uz iepakojuma, lai izvairītos no pārmērīgas kaķa barošanas. Reizēm jāpielāgo porcija, ņemot vērā Jūsu mājdzīvnieka īpatnības.
  • Organizējiet divas lielas un vairākas mazas maltītes. Tā kā pat kastrētiem kaķiem ir spēcīgs mednieku instinkts, dzīvniekam nepieciešams biežāk lietot barību.
  • Centieties biežāk rotaļāties ar savu mīluli. Tas viņam palīdzēs patērēt vairāk kaloriju, kas lieliski novērsīs aptaukošanos.

“Ami’s” klīnikas ārsti sniedz šādus pakalpojumus: kaķu kastrācija un citu dzīvnieku kastrācija, un ir gatavi atbildēt uz visiem jautājumiem par sterilizētu kaķu uzturu.