Enciklopēdija

Dzimumtieksmes instinktu nomākšana kaķiem: kaķu sterilizācijas un kastrācijas metodes

Simptomātika: Kaķu sterilizācija

Pūkainās radībiņas uzlabo pieaugušo garastāvokli, sajūsmina mazuļus, taču mīlulis, ja viņam nav iespējas apmierināt dzimumvajadzības dzīvoklī, kļūst agresīvs. Kad saimnieks ir noguris no ņaudošā dzīvnieka un vairs nevar izturēt smaku, ar kuru mīlulis iezīmē istabas, tiek meklēta veterinārā klīnika un pasūtīta kaķu kastrācija. Pēc procedūras, kad dzīvniekam izoperē sēkliniekus, viņš nomierinās un vairs nemēģina izbēgt uz ielas.

Kaķu kastrācijas veidi

Lai nomāktu dzīvnieka instinktus, kuru iztrūkums maina hormonālo fonu, veterinārā klīnika Rīgā piedāvā kastrēt kaķi ķirurģiskā vai medikamentozā ceļā. Pirmās metodes laikā dzīvniekam ievada narkozi, tad atbrīvojas no sēkliniekiem. Saudzīgajā manipulācijā, vēdera krokā vai skaustā ievieto speciālu implantu.

Kaķu kastrācija palīdz ne tikai mainīt dzīvnieka uzvedību, bet arī samazināt attīstības iespēju šādām saslimšanām:

  • Prostatītam.
  • Audzējiem.
  • Vīrusu infekcijām.

Operācijā, kura ilgst līdz 5 minūtēm, veterinārajā klīnikā Rīgā AMIS, izmanto inhalācijas vai kombinēto anestēziju. Šie abi sāpju mazināšanas veidi kaķiem ir nekaitīgi, taču kastrāciju veterinārārsti iesaka veikt stacionārā, kas ļautu izvairīties no sarežģījumiem, jo mīluli pieskatīs veterinārs.

Kaķu sterilizācijas īpatnības

Lai novērstu grūtniecību un daudzo pēcnācēju piedzimšanu pēc dzimumorgānu formēšanās beigām, kas pūkainajiem mīluļiem iestājas pēc 8 mēnešiem, tiek veikta kaķu sterilizācija. Klasiskās operācijas laikā 20 mm zem nabas tiek veikts 2 cm iegriezums ādā, atgriezta vēderplēve pa balto līniju un pēc olnīcu un dzemdes izņemšanas, asinsvadus sašuj ar ketgutu vai kaproagu.

Laparoskopiskās operācijas laikā, izmantojot instrumentus ar izgaismošanu un videokameru, translējošu attēlu uz monitoru, caur iegriezumu dzīvnieka ādā un vēdera sieniņā, izņem abus reproduktīvos orgānus. Kad tiek veikta kaķu sterilizācija, izmantojot endoskopiskās tehnoloģijas:

  • Samazinās procedūras laiks.
  • Izdodas izvairīties no sarežģījumiem.
  • Nav vajadzīga bandāža vai speciāla kleitiņa.

Medikamentozās kaķu sterilizācijas metodes laikā ievada implantu ar ārstniecisko sastāvu, kas palīdz apturēt dzimumtieksmi. Procedūras efekts saglabājas līdz pat 3 gadiem.

Sagatavošanās sterilizācijai un kastrācijai

Mēnesi līdz operācijai, kaķenei veic vakcinēšanu vai 2 nedēļas iepriekš ievada serumu, kas nostiprina imunitāti, veic prethelmintu apastrādi. Pirms sterilizācijas, kuras metodi izvēlās ārsts pēc apskates, klīnikā AMIS tiek veikti izmeklējumi, kas ietver urīna un asins analīzes, dzimumorgānu USG, sirds kardiogrammu.

Kaķu sterilizācijas cenas ir atkarīgas no operācijas veida un sarežģītības , narkozes tipa un šuvju materiāla. Iepazīties ar mūsu klīnikas cenām var ŠEIT.