Enciklopēdija

Enciklopēdija

Gaļēdāju dzīvnieku mēris (Carr’e slimība)

Carr’e slimība – tā ir slimība, kurai īpaši jūtīgi ir suņu dzimtas dzīvnieki un kažokzvēri, visbiežāk sesku krustojumi, pat tie, kuri dzīvo tikai mājas apstākļos.

Mājas sesku aprūpe

Turēt seskus mājās ir diezgan apgrūtinoši. Taču, ja salīdzinām visas grūtības, ko rada mājas sesku aprūpe, ar šo dzīvnieku jautro dabu – nepaliks ne mazāko šaubu, iegādāties tos vai nē. Seski ātri pierod pie saviem saimniekiem, dāvā tiem daudz prieka un mīlestības, un sesku ārējais izskats neatstās vienaldzīgu nevienu.

Trakumsērga grauzējiem: cēloņi, izpausmes, profilakse

ELISA (enzīmu imūnanalīzes) analīzes veterinārajā klīnikā Ami’s

Imūnglobulīni dzīvniekiem nodrošina dabīgu aizsardzību pret patogēniem mikroorganismiem. Tāpēc, vetārsti rekomendē dzīvniekus vakcinēt regulāri. Tas ļaus mājas mīluļa organismam izveidot noturīgas antivielas pret dažādām saslimšanām.

Dzīvnieku šoks

Dzīvnieku šoks – tas ir akūts dzīvnieka stāvoklis, kam raksturīga ātra spiediena pazemināšanās asinsrites sistēmā un veidojas organisma aizsargreakciju komplekss.

Gremošanas trakta sesku slimība

Ļoti bieži veterinārajā klīnikā nonāk seski ar kuņģa un zarnu trakta necaurlaidību, kas ir saistīts ar sesku nepārvaramo tieksmi grauzt un norīt priekšmetus, kuri nav sastopami dabā (lateksa, plastmasas rotaļlietas, pildvielas, gumijas un lupatu paklāji, dažādi vadi un diegi, utt.).