Enciklopēdija

Trakumsērga: simptomi, prognozes, profilaktika

Trakumsērga – tā ir ļoti bīstama saslimšana, kura var skart visus mājas un meža siltasiņu dzīvniekus. Slimība var tikt pārnesta arī uz cilvēku. Praktiski gandrīz vienmēr trakumsērga noved pie letāla iznākuma. Saslimšanu provocē rabdovīrusu grupas, RNS saturošs vīruss.

Uzpūšanās vai akūta kuņģa palielināšanās

Uzpūšanās vai akūta kuņģa palielināšanās – tā ir bieža problēma, kura raksturīga lielu un milzīgu šķirņu suņiem. Galvenais šīs slimības simptoms – asa, ātra suņa vēdera apjoma palielināšanās, nespēks, dzīvnieks sten, smagi elpo. Šī slimība biežāk izpaužās pēc ēšanas.

Suņu autonegadījuma politrauma

Autonegadījumu traumas ir vissmagākās un laikam vienas no izplatītākajām suņu traumām.

Adenoviroze (infekcijas klepus) suņiem

Infekcijas traheobronhīts – lipīga elpošanas orgānu slimība, izpaužas klepus veidā.

Epilepsija – suņu slimības

Epilepsija – tas ir dažādas pakāpes krampju sindroms, auras pavadībā. Šis sindroms parādās, kad galvas smadzenēs rodās perēklis, kas traucē pārvadīt nervu impulsus.

Kaķu depresija: kā pamanīt un kā ārstēt?

Mēs esam pieraduši, depresija – tā ir cilvēku problēma, taču izrādās, ka no šīs slimības var ciest arī mūsu mājdzīvnieki. Kokrēti – kaķi. Veterinārija norāda - kaķu depresija ir sastopama diezgan bieži, tiesa, ne visi saimnieki par šo problēmu zina.

Dzīvnieku sēnīšu slimības: diagnostika un ārstēšanas metodes

Dermatofītijas – tas ir sēnīšu ādas slimību komplekss, kuru ierosina pelējuma sēnītes Dermatophytes grupas, Trychophiton dzimtes, Microsporum, utt.

Kuņģa audzēji suņiem: simptomi, diagnostika, ārstēšana

Kuņģa audzēju izplatība suņiem ir neliela. Slimo dzīvnieku daudzums ir ne vairāk par 1%.

Hroniska nieru mazspēja

Hroniska nieru mazspēja ir bieži sastopama problēma veciem kaķiem. Šī slimība nerodās pēkšņi, bet gan attīstās gadu gaitā. Slimībai progresējot sāk izpausties raksturīgie simptomi, kuri rada aizdomas par slimības klātbūtni. Par laimi, ar savlaicīgu medicīnisko iejaukšanos, var ievērojami paildzināt dzīvnieka dzīves ilgumu un kvalitāti, samazinot slimības attīstības tempus līdz minimumam.

Toksoplazmoze

Toksoplazmoze ir viena no visizplatītākajām infekciju slimībām. Tā var attīstīties visās siltasiņu būtnēs, putnos, arī cilvēka organismā.