Enciklopēdija

Pareizi izvēlēta kaķu barība palīdzēs izvairīties no daudzām infekcijas slimībām

Ja cilvēks ir nolēmis iegādāties kaķi, viņam būtu jāzina, ka kaķiem var būt dažādas infekcijas slimības. Ļoti svarīgi ir zināt tās vai citas slimības pazīmes un simptomus, lai nepieciešamības gadījumā operatīvi dotos uz veterināro klīniku. Lielu nozīmi infekciju attīstības novēršanā spēlē kaķu barība. Tai ir jābūt rūpīgi izvēlētai.

Trakumsērga: simptomi, prognozes, profilaktika

Trakumsērga – tā ir ļoti bīstama saslimšana, kura var skart visus mājas un meža siltasiņu dzīvniekus. Slimība var tikt pārnesta arī uz cilvēku. Praktiski gandrīz vienmēr trakumsērga noved pie letāla iznākuma. Saslimšanu provocē rabdovīrusu grupas, RNS saturošs vīruss.

Kaķu atopija

Atopiskais dermatīts jab atopija rodas alergēnu iedarbības rezultātā, un tādi var būt: ziedputekšņi, koki, zāle, noteikti produkti, blusu kodieni, mājas ērces un putekļi, sadzīves priekšmeti, šampūni, utt.

Uzpūšanās vai akūta kuņģa palielināšanās

Uzpūšanās vai akūta kuņģa palielināšanās – tā ir bieža problēma, kura raksturīga lielu un milzīgu šķirņu suņiem. Galvenais šīs slimības simptoms – asa, ātra suņa vēdera apjoma palielināšanās, nespēks, dzīvnieks sten, smagi elpo. Šī slimība biežāk izpaužās pēc ēšanas.

Miokarda slimības

Miokarda slimības kaķiem sastopamas visbiežāk kā iegūtā saslimšana.

Kaķu depresija: kā pamanīt un kā ārstēt?

Mēs esam pieraduši, depresija – tā ir cilvēku problēma, taču izrādās, ka no šīs slimības var ciest arī mūsu mājdzīvnieki. Kokrēti – kaķi. Veterinārija norāda - kaķu depresija ir sastopama diezgan bieži, tiesa, ne visi saimnieki par šo problēmu zina.

Dzīvnieku sēnīšu slimības: diagnostika un ārstēšanas metodes

Dermatofītijas – tas ir sēnīšu ādas slimību komplekss, kuru ierosina pelējuma sēnītes Dermatophytes grupas, Trychophiton dzimtes, Microsporum, utt.

Hroniska nieru mazspēja

Hroniska nieru mazspēja ir bieži sastopama problēma veciem kaķiem. Šī slimība nerodās pēkšņi, bet gan attīstās gadu gaitā. Slimībai progresējot sāk izpausties raksturīgie simptomi, kuri rada aizdomas par slimības klātbūtni. Par laimi, ar savlaicīgu medicīnisko iejaukšanos, var ievērojami paildzināt dzīvnieka dzīves ilgumu un kvalitāti, samazinot slimības attīstības tempus līdz minimumam.

Toksoplazmoze

Toksoplazmoze ir viena no visizplatītākajām infekciju slimībām. Tā var attīstīties visās siltasiņu būtnēs, putnos, arī cilvēka organismā.

Piroplazmoze

Smaga vīrusa slimība, ar kuru var inficēt ērces.