Jautājumi un atbildes

Labdien,mans 3 gadas jorkšīras terjers ēd savas kakas,ko tas varētu nozīmēt un kā to dabūt nost. Baroju ar Rojal Canin un ēd vēl vitamīnus Canin +. Paldies!

Labdien!
Šāda problēma ir daudziem suņiem dažādu šķirņu, saistīta
1. ar instinktiem kas mantoti no senčiem(novērst var ar stingru
dresūru)
2. ar iegūtiem niķiem (novērst var ar stingru dresūru)
3. ar nepietiekamu barības pārstrādi organismā un fermentu trūkumu(novērst var ar barības maiņu)

Vēlējos pajautāt, kāpēc suns ēd zāli? Mans suns gandrīz katru dienu ēd zaļi.

Labdien Inita!
Visi suņi un citi gaļēdāji ēd zāli. Tas pieder pie dzīvnieku normālas fizioloģijas, tādā veidā gaļēdāji attīra kuņģa -zarnu traktu, zāle kalpo kā papildus šķiedrviela nodrošinot labāku zarnu evakuāciju un izraisa arī fizioloģisku vemšanu, kas sunim ir normāli.

Labdien. Ir sesks, 8 menesi vecs. Loti smird un laiž savu smaku. Velos izkastret vai dziedzerus izgriezt. Cik tas maksas?

Dziedzerus operēt neiesakam, bet kastrācija ir vēlama - cena 35.00 EUR, ar cenām iepazīties var šeit: pricelist, var ievietot arī implantu, kas seskam būtu labāks risinājums. Ieplānotā kastrācija

Labdien. Man ir tads jautajums, vai vajag pieteikties rindai uz rentgenu?

Noteikti vēlams pieteikties. Tālr. 29 400 944

Labdien, Kāds būtu sunim nekaitīgākais variants kā izvairīties no ērcēm (dzīvojam ļoti ērčainā vidē) – aptiekās nopērkamā siksna (ap 40 EUR) vai skaustā pilināmie pilieni? Paldies! Ar cieņu Agnese

Sveiki!
Izvēloties aizsardzību pret ērcēm un citiem ektoparazītiem vērtējami divi kritēriji
1.medikamenta toksiskums;
2.dzīvnieka aizsardzības efektivitāte;
Toksiskums abiem medikamenta veidiem ir aptuveni vienādi mazs.
Efektivitāte kvalitatīviem pilieniem ļoti laba jālieto pret ērcēm regulāri katru mēnesi, kakla siksnas lielākā daļa ar atbaidošu darbību ērčainā apvidū var būt nepietiekama, kakla siksna Foresto(http://www.veterinaaria.ee/public/files/Foresto-ipasniekiem-lv.pdf)ir efektīva un ne tikai atbaida bet arī nogalina ērces pirms tās ir iesūkušās un tādējādi neivada organismā kaitīgās vielas gluži tāpat arī skausta pilieni. Foresto kakla siksna maksā ap 40 EUR, ja dzīvniekam nav individuālas nepanesamības mazāk kaitīga varētu būt kakla siksna(darbojas 8 mēneši). Arī pilieni nekādas blakusparādības nerada un ir efektīvi, bet jāpilina katru mēnesi.
Ar cieņu, veterinārārsts Māris Valtiņš

Labdien, man mājās ir 2 gadus vecs mazais dekoratīvais trusis ( meitene) nu jau 8 dienā ka neēd un dzer ļoti maz ūdeni. Izsaucu uz mājām vet ārstu, kas apskatīja trusīti un teica ka iespējams viņai lauzts žoklis. Sakiet lūdz ja tas ir lauzts žoklis, vai i

Atbild veterinārārsts Māris Valtiņš.
Trušiem žoklis tiešām var būt lauzts, truša zobi aug nepārtraukti un saknes var izaugt cauri žoklim, žoklis kļūst trausls – pat uzkožot barību var pārlūzt. Lai to konstatētu un saprastu vai var konkrēto žokli restaurēt vajadzīgs RNTG uzņemums, ja salabot nevar labāk iemidzināt.

Labdien!
Man ir jautājums. Kaķu puikam šā gada maijā paliks 2 gadi. Viņš sāk pieprasīt kaķenīti. Kāķis ārā neiet, bet kaķenīti imitē ar spilvenu. Vai runci var kastrēt vai jau ir par vēlu? Ja to vēl var darīt, vai to ir iespējams veikt svētdien 24.02?

Labdien!
Nav svarīgi, vai šī operācija tiek veikta pārāk agri (kaķus nedrīkst kastrēt pirms dzimumbrieduma sasniegšanas, jo tā rezultātā var apstāties organisma attīstība), citu vecuma ierobežojumu nav. Jūsu dzīvnieks, pēc visa spriežot, dzimumbriedumu ir sasniedzis.
Kaķi 24.02. var kastrēt, mēs strādājam kopš 10:00. No rīta kaķi nebarojiet. Pirms ierašanās piezvaniet pa tālruni (+371) 67 392 207, (+371) 29 400 944

Cik maksa sterilizācija kaķenei?

Atbilde: 40.00€

Cik pie Jums maksā kastrēt kaķi?

Atbilde: 25.00€

Labdien! Vēlos pajautāt, kā iztīrīt kaķa kažoku no dīzeļdegvielas? Vai tas, ka kaķis pats mazgā netīro kažoku var atstāt kādas sekas uz kaķa veselību?

Labdien! Kaķis pēc iespējas ātrāk jāizmazgā ar kaķu šampūnu (jūtīgai ādai), jo var notikt pašsaindēšanās vielai uzsūcoties caur ādu un ielaizot.

Labdien! Gribētu uzzināt par cenām jūsu klinikā

Atbilde: Sīkāk par cenām jūs varat uzzināt šeit: http://amis.lv/lv/pricelist/